Київська обласна бібліотека для дітей Київська обласна бібліотека для дітей

Книги КЗ КОР «Київська обласна бібліотека для дітей» – Наука – це цікаво! Книги, які розбудять дитячу допитливість

 

Науково-природнича література – це не просто цікаве читання, а й ключ до розуміння світу, що нас оточує. Вона допомагає дітям розвивати допитливість, логічне мислення та любов до природи.

 

Чому важливо читати науково-природничу літературу?

 

Розвиток кругозору: діти дізнаються про різноманіття тваринного та рослинного світу, про закони фізики та хімії, про космос та багато іншого.

Формування наукового мислення: книги вчать дітей ставити запитання, шукати відповіді, аналізувати інформацію та робити висновки.

Виховання екологічної свідомості: діти дізнаються про важливість збереження природи та про те, як кожен з нас може зробити свій внесок у захист довкілля.

Натхнення до наукових відкриттів: читаючи про видатних вчених та їхні відкриття, діти можуть надихнутися на власні наукові дослідження.

 

Гант, Ш. Інженіально! Інженерія в дії  / Шеннон Гант ; пер. з англ. І. Серебрякова ; худож. Д. Г. Генкок. – Харків : Вид-во "Жорж", 2021. – 48 с. : іл. - (Час із книгою).

Ця книга познайомить вас з основними етапами інженерного проєктування і на прикладі дев’яти історій з реального життя доведе, наскільки геніальними можуть бути інженери та їхні винаходи. З’ясуйте, як крок за кроком люди, здатні розв’язати будь-яку проблему, створюють надшвидкий велосипед, усувають затори на дорозі й навіть створюють штучну шкіру.

 

 

Озимок, І. У міста є я / Ірина Озимок ; худож. Студія «сері/граф». – Київ : Книголав, 2021. – 64 с. : іл. - (Дитяча полиця)

Хочеш дізнатися, як функціонують міста, як вони змінюються, як на них впливають технології, споживання, клімат і комп’ютерна революція, і яка в цьому роль людини? Тоді ця книжка — для тебе! Вона розповідає не про одне конкретне місто, а містить цікаві факти з різних куточків світу. Також до кожного розділу ти знайдеш особливе завдання. Пам’ятай: саме від людей залежить, яким буде місто, адже кожен із нас може робити його кращим або ж гіршим. Вибір за нами!

 

 

Штоєрнагель, У. Дитячий університет: Дослідники пояснюють загадки світу / Улля Штоєрнагель, У. Янссен ; пер. з нім. В. Литвиненко ; худож. К. Ензіката. – К. 1. – Київ : Новий Самокат, 2019. – 224 с. : іл.

Діти повсякчас запитують «чому», «звідки», «як», «навіщо», часто-густо спантеличуючи дорослих. Німецькі журналісти — популяризатори науки Улля Штоєрнаґель та Ульріх Янссен разом із науковцями прийшли їм на допомогу й зорганізували в місті Тюбінгені перший Дитячий університет, де найдопитливіші можуть отримати відповіді на будь-які складні запитання. Заняття проводять професори Тюбінгенського університету, одного з найстаріших та найшанованіших навчальних закладів Німеччини. І щоб якомога більше дітей дізналися, що вивчає сучасна наука, вони видали свої лекції декількома книжками. У першій книзі автори розповідають чому рицарі будували замки, чому ми бачимо блискавку та чуємо грім, чому хлопчики бешкетують, а дівчата капризують, чому кажани бачать вухами, чому математикові не обов’язково рахувати, чому ми оповідаємо історії, чому лікарі вміють лікувати та чому спортсмени демонструють дедалі кращі результати. Серйозно, одначе зовсім не нудно!