Київська обласна бібліотека для дітей Київська обласна бібліотека для дітей

Перший обласний фестиваль дитячої книги «Є книга»

На Київщині проведено Перший обласний фестиваль дитячої книги «Є книга»!

 

За ініціативи КЗ КОР «Київська обласна бібліотека для дітей» та за підтримки Департаменту культури та туризму Київської обласної державної адміністрації в м. Фастів пройшов фестиваль «Є Книга». Співорганізатором фестивалю виступило видавництво «Саміт-Книга» та «Мистецтво» разом з Фастівською міською радою. Фестиваль мав на меті не лише популяризацію українського слова та підтримку дитячої творчості, а й пошук нових форм та методів підтримки «дитинства» в період війни та життєвих викликів.

 

Українська думка, слово, її філософічна складова формує нашу націю, тому значення діяльності письменників, видавців та діячів у сфері культури важко недооцінити.

 

Фестиваль дитячої книги проходив  20-21 грудня 2024 року.  Так, 20 грудня відбулося обговорення у форматі Hard talk актуальних тем у сфері охорони дитинства в період війни та забезпечення можливої підтримки для формування національно-патріотичної, здорової нації. Модераторкою заходу стала директор Київської обласної бібліотеки для дітей – Галина ЄРКО

 

Участь бібліотек у житті громад в період війни набула особливого значення і про нові підходи з організації роботи в цій сфері говорили з Аллою ГОРДІЄНКО – генеральною директоркою Національної бібліотеки України для дітей

 

Про методи підтримки та реалізацію державної підтримки в цій сфері, зокрема про реалізацію проєкту «Теревені» (мовних курсів), туристичних маршрутів «Памʼяті», створення умов та розширення послуг для населення говорила радниця голови КОДА Анна КУЦЕНКО

 

До обговорення цієї теми долучилась і секретар Фастівської міської ради Людмила РУДЯК.

 

Дискусія охопила важливу тему безбар'єрності та ментального здоровʼя. Так,

Леся ХАМРАЄВА – начальниця відділу політики безбар’єрності, гендерної рівності та ментального здоров’я Міністерства культури та стратегічних комунікацій України наголосила на важливості спільнодії та на здобутках проєкту «Ментальне здоров’я: бібліотека як простір психосоціальної підтримки та відновлення» та закликала до діалогу та комунікації. 

 

Ірина АНТОШКО – начальниця служби у справах дітей та сім’ї Київської обласної державної адміністрації підкреслила важливість підтримки дітей, адже в час війни, окупації та деокупації діти Київщини потребують підтримки в різних сферах. Надання різновекторної допомоги з оздоровлення, реабілітації, вирішення питань складних життєвих обставин – мають комплексний характер та потребують єднання та згуртованості.

 

Валентина ВОЗНА – психолог, психотерапевт та авторка терапевтичних книжок з практичної точки зору розповіла про роботу з дітьми з різних куточків нашої країни, про нові методи роботи та їх результативність.

 

Попри бажання агресора знищити українське – книга живе! В ній збирається енергія в міць нації, тож, в заключній панельній дискусії обговорили тему «Дитяча книга – вклад в здоров’я та силу нації. Автори та видавці»

 

Ігор СТЕПУРІН –  в.о. голови Української асоціації книговидавців та розповсюджувачів розповів про проєкти підтримки бібліотек, видавців та письменників, а

Віктор АНДРІЄНКО – режисер театру та кіно, сценарист, письменник, продюсер, Заслужений артист України наголосив на важливості підтримки дітей з інвалідністю на формування окремих просторів для створення та прослуховування  аудіоказок, друк книг шрифтом Брайля та продукування якісного українського продукту та контенту.

Разом з тим, Віктор Андрієнко провів творчу зустріч з фастівськими дітьми та показ  фільмів. 

 

З вітальним словом до діячів культури та запрошених гостей звернувся т.в.о. голови Департаменту культури та туризму Дмитро ГОНЧАРЕНКО, який у своїй промові зазначив, що Київщина першою прийняла програму підтримки української мови як державної та провадить ряд заходів на дієву підтримку її у сфері культури: митців, письменників, дієвців.

 

Зазначимо, що напередодні було проведено конкурс «Київщина в стилі ЕКО», де діти надсилали свої есе та малюнки, які увійшли до збірки, яку було репрезентовано в електронному вигляді.

 

Захід передбачав зустрічі і з молодими письменниками Київщини, де кожен мав можливість не лише особистої зустрічі, але і ознайомитися з книжками та роботами авторів. 

 

Презентації, майстер класи, відкриті зустрічі та дискусії, книжкова ярмарка, вистави та кінопоказ – такою була програма другого дня фестивалю у Фастові.

 

Яскраві посмішки та сяючі очі дітей – це результат, якого прагнули і нам – вдалося.

 

 В рамках заходу було презентовано символ міста – Фастика, який слідкуватиме за екологічним станом громади. До дітей, голосом пінгвіна з Мадагаскару, звернувся Дмитро ЛІНАРТОВИЧ – заслужений артист України, військовослужбовець, актор театру та кіно з найкращими побажаннями та подарував пісню в авторському виконанні. 

 

Михайло НЕТЯЖУК, Фастівський міський голова, наголосив на необхідній системній роботі в напрямку культури та наголосив на необхідності єднання для досягнення стабільного результату. 

 

Захід підтримав і Депутат Київської обласної ради, рекордсмен, військовослужбовець – Олег ІВАНЕНКО.

 

Творчі колективи отримали подяки Київської обласної ради, діти – неймовірні емоції, а автори – нових фанів.

 

«Фестиваль дитячої книги - це більше ніж проєкт. Це плацдарм для єднання влади та громади, бізнесу та митців, адже усвідомлюємо, що майбутнє –  це діти: освічені, креативні, свідомі! Щиро дякую кожному, хто долучився до організації, проведення та участі»Галина ЄРКО.

 

Дякуємо нашим ЗСУ за можливість працювати, жити та творити. Не витрачаймо її марно! Перший Фестиваль дитячої книги відкрито!

<