У бібліотеці села Новосілки розгорнуто виставку-реквієм "Забуттю не підлягає"
Матеріал поданий без змін
День пам’яті жертв Голодомору .
(З досвіду роботи сільської бібліотеки села Новосілки Чабанівської територіальної громади, Фастівського району, Київської області)
Багато трагедій пережив український народ, але страшнішого лиха, ніж голод 30-х років, історія України не знає. Його причини досі остаточно не з’ясовані. Очевидно одне – голод в Україні виник не внаслідок стихійного лиха, а був організований штучно.
Смерть чекала на шляхах, на полі, по хатах. А в новий 1933 рік уся Україна перетворилася на суцільну могилу. У світі не зафіксовано голодомору, подібного до того, який випав на долю України.
Страшно ступати болючими стежками пам’яті про небачений у світі голодомор, який стався на благословенній землі нашого квітучого краю. Досі не віриться, що в Україні – житниці всієї тодішньої радянської імперії раптово зник хліб і люди залишилися без зернини. Пухли старі й малі, вмирали роди і села.
Правда про голод, якою б вона не була страхітливою, потрібна не лише тим, хто пережив його, а й молодому поколінню.
До Дня пам'яті жертв Голодомору в бібліотеці села Новосілки розгорнуто виставку-реквієм "Забуттю не підлягає", на якій представлені книги, документи, фото, узагальнення істориків, спогади свідків , що містять інформацію про причини, перебіг і наслідки найстрахітливішого в історії людства злочину.
У пам’яті українців та інших націй голодомор 1932-1933 рр. назавжди залишиться однією з найтрагічніших сторінок минулого.
Запали свічку пам'яті у своєму вікні 27 листопада о 16 годині.
Олена Сурга,
завідуюча сільською бібліотекою села Новосілки
Чабанівської територіальної громади
Фастівського району, Київської області
{gallery}21.11.21{/gallery}