НЕЗАБУТНІЙ МАЛИШКО - з досвіду роботи Обухівської центральної публічної бібліотеки для дорослих Київської області.
Матеріал поданий без змін
НЕЗАБУТНІЙ МАЛИШКО
/ До 109-ї річниці від дня народження/
(З досвіду роботи Обухівської центральної публічної бібліотеки для дорослих Київської області)
А. С. Малишко… Майже кожен обухівець, розповідаючи про своє місто, обов’язково з гордістю підкреслить, що саме тут народився і творив свої шедеври видатний український поет А. С. Малишко. Саме тут народилася його безсмертна «Пісня про рушник», яка облетіла весь світ, яка перекладена на 90 мов світу. Та й вся його творчість пронизана безмежною любов’ю до рідного краю, до рідної природи, до простих людей. Він ніколи не звертав на стежку заздрості, зрадливості і підлабузництва. Він був простим, прямим, чесним і неповторним майстром рідного слова. Тому Малишка знають, люблять, читають, ним гордяться.
Доля відвела йому зовсім небагато - неповних 58 років. Але яку неоціненну спадщину він нам залишив! Вона стала окрасою української літератури, культури і духовності. І ми повинні не тільки пам’ятати про це, а й доносити його полум’яне слово до сердець наших читачів, наших дітей, онуків і правнуків.
Саме тому в Обухівській центральній публічній бібліотеці оформлена постійно діюча книжкова виставка «Вогнистий син України», де представлені твори самого поета та про нього. Цьогоріч бібліотека прийняла участь у створенні фільму про А. Малишка. Завідуючою центральною публічною бібліотекою для дорослих був зроблений огляд книжкової виставки, де наголошено про роль і значення творчості Андрія Малишка в духовному і культурному розвитку нашої громади, зокрема – молоді.
Кожного року, в день народження поета, в бібліотеці проводилися «Малишкові гостини», на які запрошували відомих людей Обухівщини і Київщини, поетів, письменників. Вони розповідали про свої творчі здобутки, читали вірші Малишка, співали пісні, присвячували свої поетичні рядки
Читачі бібліотеки з величезним задоволенням відвідували «Малишкові гостини». На жаль локдауни внесли свої корективи в нашу роботу. Тому після локдаунів ми відновимо цю форму роботи.
Андрій Малишко в душі, в своїх переконаннях, в любих ситуаціях завжди залишався українцем. Будьмо гідними пам’яті поета!
Л. Храпач,
завідуюча Обухівською центральною
публічною бібліотекою для дорослих
Київської області
{gallery}15-11-21{/gallery}