Інформаційно-бібліографічне заняття «Довідкова література. Словники»
Матеріал поданий без змін
Люби рідне, вивчай українське
(З досвіду роботи Баришівської ЦБС відділу культури та туризму Баришівської селищної ради Броварського району Київської області)
Ми – українці. Живемо у вільній і незалежній державі – Україні. Розмовляємо рідною державною українською мовою. А мова у нас красива і багата, мелодійна і щира, як і душа українського народу.
Традиційно, до Дня української писемності та мови, в читальному залі Баришівської бібліотеки для дітей Баришівської ЦБС відділу культури та туризму Баришівської селищної ради зібралися маленькі читачі- учні 4-А класу Баришівського ліцею Баришівської селищної ради разом з учителем М.О.Дяченко на інформаційно-бібліографічне заняття «Довідкова література. Словники», яке провела Оксана Вовк, провідний бібліограф .
Першим критерієм який характеризує мову її багатство це словниковий запас. Саме слова є тими цеглинками з яких складений величний храм нашої мови. Ось як влучно сказав український поет Д. Білоус: «В джерелах слова – душі криниця».
А далі діти відправились до країни слова, а себе до словників, які є «словесними» прихисниками і оберегами. Діти дізналися, що словники з’явилися за часів Київської Русі і називались вони «Словники незрозумілих слів», а в ХVI ст. слова словниках стали розташовуватись за алфавітом і називали їх «азбуковниками».
У наш час словників дуже багато: тлумачні, орфографічні, іншомовних слів, синонімів, антонімів, юридичні, політичні, електронні та інш. Присутні із цікавістю переглядали словники, які є в бібліотеці та слухали розповідь Оксани Миколаївни для чого вони призначені та як ними користуватись.
Підсумком зустрічі стала вікторина «Мовне намисто» та презентація книжкової експозиції «Скільки музики в цій мові, скільки сонця в кожнім слові».
Завідуюча Баришівською бібліотекою для дітей
Баришівської ЦБС
Ольга Биба
{gallery}11-09-2022{/gallery}