Матеріал поданий без змін

Історична година «Не втихне біль Голодомору»

(До  дня пам’яті жертв Голодомору в Україні)

(з досвіду роботи КЗ " Публічної бібліотеки" Макарівської селищної ради)

В нашій історії багато трагічних сторінок, але Голодомор  одна з найстрашніших катастроф в історії людства.

З метою вшанування загиблих від геноциду українців, вчиненого тоталітарним режимом  для учнів 9 – Б класу Макарівського багатопрофільного ліцею  (вчитель Мочернюк Я.М.) в бібліотеці для дітей була проведена історична година.

Учні з цікавістю слухали директора Макарівського історико-краєзнавчого музею Гедзя В.А. про передумови голоду 1921-1922 р. і 1932-1933р.

Голод виявився жахливою зброєю масового знищення  населення України в  тому числі і Макарівщини.

Учні, затамувавши подих, слухали про страшні події, які відбувалися на Макарівщині, про невинні жертви голоду, про «Чорні дошки»,  в які потрапили с. Наливайківка і с. Фасова.

Спогади  очевидців про  Голодомор   відображені в книзі «Голодомор 1932-1933 років. Макарівщина пам’ятає»  викликали в  присутніх  біль  і співчуття.

Це свідчить про те, що діти усвідомлюють всю трагедію тих подій.

Наприкінці заходу присутні вшанували пам'ять  жертв Голодомору хвилиною мовчання та пообіцяли запалити свічку пам’яті 27 листопада  о 16 годині.