До директорів обласних бібліотек для дітей, районних ЦБС Київської області - Про розміри надбавок бібліотекарям

16 квітня 2014 р. № 4/2

Директорам обласних
бібліотек для дітей
Директорам районних ЦБС
Київської області

Останнім часом до Української Асоціації працівників бібліотек для дітей надходить багато звернень, пов'язаних із розмірами надбавок бібліотекарям.

На нашій сторінці, Ви, шановні колеги, в межах нашої компетенції зможете знайти документ (його копію) про надбавки, а також різні нормативно-правові Акти.

Бажаю творчих успіхів.

Президент Української асоціації
працівників бібліотек для дітей
М.П.Зніщенко

Голові Центрального комітету
Професійної спілки працівників
культури України
Перелигіній Л.Ф.

Шановна Людмило Федорівно!

Міністерство фінансів України розглянуло Вашого листа від 03.04.2014 №02-81 щодо виплати надбавок педагогічним працівникам та працівникам бібліотек і повідомляємо.

Постановою Кабінету Міністрів України від 25.03.2014 №88 внесені зміни до пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 23 березня 2011 р. №373.

Зазначеною постановою передбачається встановлення надбавки у розмірі до 20 відсотків посадового окладу (ставки заробітної плати) педагогічним працівникам дошкільних, позашкільних, загальноосвітніх, професійно-технічних навчальних закладів, вищих навчальних закладів І - II рівня акредитації, інших установ і закладів незалежно від їх підпорядкування.

Постановою Кабінету Міністрів України від 25.03.2014 №89 внесені зміни до пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від ЗО вересня 2009 р. №1073.

Зазначеною постановою передбачається виплачувати надбавку працівникам державних і комунальних бібліотек, які провадять культурну, освітню, інформаційну, науково-дослідну, методичну діяльність та займають посади, включені до переліку посад згідно з додатком до Порядку виплати доплати за вислугу років працівникам державних і комунальних бібліотек, у граничному розмірі до 50 відсотків посадового окладу (ставки заробітної плати).

Таким чином, надбавки не відміняються, а будуть встановлюватися у будь- якому розмірі у межах встановленого граничного розміру.

Тобто, у межах фонду оплати праці керівник установи освіти або культури може виплачувати відповідну надбавку у максимальному розмірі.

Крім того, зазначене створить умови для гнучкого стимулювання працівників.

Керівнику надано право встановлювати конкретний розмір надбавок відповідно до особистого внеску працівників у загальні результати роботи у межах фонду оплати праці.

Заступник Міністра
- керівник апарату