Київська обласна бібліотека для дітей Київська обласна бібліотека для дітей

Про розмір та виплату надбавки для бібліотекарів за особливі умови праці - 3 квітня 2014 року

3 квітня 2014 р. № 4/3

Директорам обласних
бібліотек для дітей


Шановні колеги!

Надсилаємо Вам декілька документів:

1. Про збереження надбавки згідно постанови Кабінету Міністрів України за № 745

2. Лист Л.Ф.Перелигіної

3. Лист-роз'яснення про "тимошенківську надбавку".

Новина в останню годину. 1.04.2014 року Верховна Рада проголосувала за збереження надбавки № 745.

З повагою
Президент Української асоціації
працівників бібліотек для дітей
М.П.Зніщенко



* * *



Головам Кримської республіканської,
Київської міської, обласних організацій
Профспілки працівників культури України


Шановні колеги !

ЦК Профспілки працівників культури України інформує, що 27 березня 2014 року відбулася нарада під головуванням Віце-прем'єр-міністра України Сича О.М. з питань розвитку діяльності бібліотек і бібліотечної справи. В зазначеному заході взяли участь Міністр культури України Ніщук Є.М., заступник Міністра освіти і науки України Панченко А.М., голова Профспілки працівників культури України Перелигіна Л.Ф., фахівці міністерств і відомств, директора Національних,Державних та відомчих бібліотек.

У своєму вступному слові Віце-прем'єр-міністр України Сич О.М. зазначив, що одним з головних питань під час розроблення та впровадження Концепції гуманітарної політики України є аналіз сучасного стану бібліотек в країні, як базового елемента культурної, освітньої, інформаційної інфраструктури країни. Тому, вкрай важливо при обговоренні проблемних питань в бібліотечній справі вислухати всі зацікавлені сторони та винайти шляхи розв'язання цих проблем. Одночасно, Віце-прем'єр-міністром України було акцентовано увагу присутніх на зверненні Віце-президента Асоціації бібліотек України Вергуна В.А. до Прем'єр-міністра України Яценюка А.П. щодо створення при Кабінеті Міністрів України Національної агенції України з питань бібліотек і бібліотечної справи. Міністр культури Ніщук Є.М. в своєму виступі проаналізував стан бібліотечної справи в країні, зокрема зазначивши, що на сьогодні в Україні існує оптимальна модель вироблення та забезпечення реалізації державної політики в бібліотечній сфері. Основні проблеми, які існують в даній сфері, не пов'язані із управлінською системою, а в більшій мірі спричинені складною економічною ситуацією в країні. Адже, на сьогодні бібліотечна система потребує реформування та покращення матеріально-технічної бази, що в свою чергу тягне за собою значні фінансові видатки із бюджетів різних рівнів. Мінкультури вважає за необхідне на даному етапі посилити координацію дій між центральними органами виконавчої влади, у сфері управління яких є бібліотеки.

Голова профспілки працівників культури України Перелигіна Л.Ф. в своєму виступі підтримала Міністра культури щодо передчасності створення додаткового керівного органу «Національної агенції з питань бібліотек і бібліотечної справи», зокрема, зазначивши, що на сьогодні в державі створена достатня нормативно-правова база у сфері бібліотечної справи, але вона потребує узгодження законодавчих актів із ЗУ «Про бібліотеки та бібліотечну справу» та ЗУ «Про культуру». Оскільки демографічна ситуація в країні та бажання органів місцевого самоврядування заощадити кошти або використати приміщення бібліотеки за іншим призначенням, останнім часом зросла тенденція скорочення бібліотек, особливо в сільській місцевості. Тому, враховуючи демографічні зміни необхідно переглянути існуючі соціальні нормативи забезпечення населення бібліотечними послугами, розвивати нестандартні форми бібліотечного обслуговування.

Крім того, голова Профспілки зазначила, що кадрове забезпечення, бібліотечні фонди, матеріально-технічна база безумовно складають основу повноцінного функціонування бібліотек, але, саме бібліотечний працівник, його соціальний статус викликає питання. Ми розуміємо, що в умовах сьогодення для організації ефективної роботи бібліотеки необхідні висококваліфіковані та досвідчені спеціалісти. Але, низький соціальний статус бібліотечної професії призводить до відтоку кваліфікованих спеціалістів, плинності та дефіциту молодих кадрів з фаховою освітою. Будемо відвертими, що нормативно-правова база щодо соціального захисту бібліотечного працівника напрацьована. Але, зростаючий розрив між І тарифним розрядом ЄТС та мінімальною заробітною платою, що складає 366 грн., нівелює всі, визначені нормативними актами, соціальні гарантії та призводить до мізерної заробітної плати працівника бібліотеки. Тому, нам необхідно запровадити комплекс заходів щодо підвищення фахового рівня та соціального статусу бібліотечного працівника.

Голова Профспілки наголосила на готовності Профспілки долучитися до розробки та запровадження ряду заходів з підвищення соціального статусу працівника бібліотечної сфери.

За результатами наради було прийняте рішення посилити координацію дій між центральними органами державної виконавчої влади з питань формування та реалізації державної політики у сфері бібліотечної справи із активним залученням інститутів громадянського суспільства, зокрема Профспілки, до розроблення та обговорення проектів нормативно-правових актів із питань, що стосуються бібліотечної справи.

Голова Профспілки
Л.Ф.Перелигіна



P.S. Цей лист я виставляю для ознайомлення з його змістом. Висновки робити Вам, шановні колеги бібліотекарі дитячих бібліотек. На нараду 27.03.2014 р. п. А.І.Гордієнко з якихось причин не була запрошена. Дуже хотілось б знати прізвища та думку директорів обласних бібліотек, що приймали участь у подібних Нарадах та Асамблеях…

Надсилайте свої пропозиції на сайт Мінкультури, Профспілки працівників культури України, п. Л.Ф.Перелигіній та іншим.

2.04.2014 р.

З повагою
Президент Української асоціації
працівників бібліотек для дітей
М.П.Зніщенко

* * *



Зберігаються надбавки педагогічним працівникам та працівникам бібліотек

01.04.2014
Міністерство фінансів України


Надбавки педагогічним працівникам та працівникам бібліотек, які були встановлені до цього часу у розмірі до 20% та 50% відповідно, не скасовуються.

Зазначені виплати у 2014 році при внесенні змін до бюджету скорочені не були.

Так, педагогічним працівникам дошкільних, позашкільних, загальноосвітніх, професійно-технічних навчальних закладів, вищих навчальних закладів I - II рівня акредитації, інших установ і закладів незалежно від їх підпорядкування буде виплачуватися надбавка у розмірі до 20% посадового окладу (ставки заробітної плати).

Працівникам державних і комунальних бібліотек, які провадять культурну, освітню, інформаційну, науково-дослідну, методичну діяльність, надбавка виплачуватиметься у розмірі до 50% посадового окладу (ставки заробітної плати).

Також на засіданні Уряду 25 березня прийнято рішення про збереження в 2014 році обсягу педагогічного навантаження 18 годин на тиждень.

Незмінним залишиться педагогічне навантаження вчителів загальноосвітніх навчальних закладів, керівників гуртків, секцій, студій, клубів, творчих об'єднань позашкільних навчальних закладів, а також педагогічних працівників початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів (шкіл естетичного виховання).