Лист Кіровоградскої обласної бібліотеки для дітей - Про конкурс

працівників бібліотек для дітей
Зніщенко М.П.

Шановний Миколо Павловичу!

Отримавши лист від Української асоціації працівників бібліотек для дітей, ми погоджуємось з висновками науково-методичної ради Київської обласної бібліотеки для дітей стосовно цьогорічних умов проведення конкурсу «Найкращий читач України», які не дають можливості підключитися до його організації та проведення на місцях. Фінансові, технічні та організаційні можливості бібліотек, особливо на місцевому рівні (сільських, шкільних бібліотек) не забезпечать проведення конкурсу на належному рівні.

Кіровоградська обласна бібліотека для дітей ім.А.П.Гайдара є багаторічним партнером ГО «Форум видавців» у справі популяризації дитячого читання та бере активну участь у Всеукраїнському конкурсі «Найкращий читач України» з 2005 року. За цей період участю в конкурсі було охоплено понад 30 тисяч дітей – користувачів бібліотек області, але вимоги до самих учасників, викладені в умовах проведення конкурсу у 2014 році, дійсно перетворюють його із заохочувального популярного у вимушений захід.

Отримавши новий інформаційний лист №08/01/2014 від 16 січня 2014 року за підписом президента ГО «Форум видавців» О.Коваль, ми зрозуміли, що в умови проведення конкурсу «Найкращий читач України 2014» будуть внесені відповідні зміни, але вважаємо не коректними звинувачення на адресу директорів обласних бібліотек для дітей та бібліотекарів у небажанні проведення конкурсу на місцях, адже саме дитячі бібліотеки України проводять велику кількість різноманітних заходів з популяризації книги та дитячого читання, виховують інформаційну та духовну культуру дітей, знаходять фінансові можливості для заохочення та нагородження найкращих юних читачів. Тому вважаємо, що умови проведення такого великомасштабного заходу повинні розроблятися та погоджуватися з Національною бібліотекою України для дітей з врахуванням пропозицій та зауважень обласних бібліотек для дітей.

З повагою,
директор бібліотеки