День паличок для їжі в Японії

4 серпня в КЗ КОР «Київська обласна бібліотека для дітей» пройшло цікавим  відзначення Дня паличок для їжі в Японії.

Палички  (яп. 箸 хасі) для японця являють собою не просто предмет побуту, з ними пов'язано безліч прикмет і легенд. Дітей з малих років вчать користуватися паличками тому, що хасі тренують дрібну мускулатуру рук, розвивають розумові здібності.

У відділі масової роботи та естетичного виховання діти разом з бібліотекарями та батьками з захопленням плели мандалу, за допомогою паличок, які безкоштовно надала мережа ресторанів «Євразія». Слово «мандала» в перекладі означає «коло», «диск». У духовних традиціях мандала - це не просто коло або візерунок. Це - модель світобудови, в якій полягає гармонія і примирення зі світом.

Діти з батьками і дідусями та бабусями з цікавістю та старанням створювали свої мандали, слухали розповіді про дивовижні японські палички та «осмислювали» світобудову.