До дня пам'яті Сергія Параджанова

В КЗ КОР «Київська обласна бібліотека для дітей» відділом масової роботи та естетичного виховання презентовано чергову сторінку Мистецького календаря, присвячену дню пам'яті Сергія Параджанова.

20 липня день пам’яті Сергія Параджанова (1924-1990), видатного кінорежисера, народного артиста України (1990), лауреата Державної премії України ім. Т. Г. Шевченка (1991, посмертно).

Сергій Параджанов – символ українського кінематографу 1960-1980-х рр., людина бурхливого темпераменту, творець яскравого, всеперемагаючого мистецтва.

Світ Параджанова схожий на дивовижну легенду. Він створював і руйнував міфи, і врешті-решт сам став міфом. У світ мистецтва увійшов насамперед кінострічками «Тіні забутніх предків» (1964), «Цвіт гранату» (1969), «Легенда про Сурамську фортецю» (1984), які принесли режисеру всесвітню славу і сьогодні є шедеврами світового кіно. Крім шедеврів кіномистецтва, залишив також сотні оригінальних рисунків і колажів.

Параджанов усе життя казав: «Україна – це моя батьківщина, це моя друга батьківщина. Там я створив свій перший шедевр «Тіні забутих предків», там я став генієм, там у мене народився син. Україна мені подарувала все, і Україна мене погубила».

До уваги читачів книги, які розповідають про радісні, гіркі, а часом трагічні сторінки життя геніального режисера, чия творчість, впродовж двох десятиліть, була пов’язана з Україною.