Київська обласна бібліотека для дітей Київська обласна бібліотека для дітей

До Міжнародного дня шахів

КЗ КОР «Київська обласна бібліотека для дітей» до Міжнародного дня шахів.

 

Вже багато років, починаючи з 1966 року, у всьому світі 20 липня відзначають Міжнародний день шахів. Це свято проводиться за рішенням ФІДЕ - Всесвітньої шахової федерації (заснована в 1924 р.).

Назва гри походить з персидського: шах мат - володар помер. Батьківщиною шахів є Індія. Там у V столітті з’явилася попередниця шахів - гра чатуранга. Перша сучасна шахівниця (світлі і темні квадрати) була зроблена в Європі в 1090-му році. Складну шахову дошку винайшов священик. У якийсь момент історії їм було заборонено грати в шахи. Священик знайшов шлях, щоб обійти цю заборону і зробив складну шахову дошку. У складеному стані вона спокійно вміщувалася на книжковій полиці і виглядала як дві книги. У Київський Русі шахи з’явилися приблизно в IX-X ст.

Шахи - це настільна гра на 64-клітинній дошці, на якій розташовуються 32 фігури (по 16 фігур білого і чорного кольору). Грають 2 партнера. Мета гри полягає в тому, щоб поставити мат королю супротивника.

Майже в кожному місті є шаховий клуб (іноді їх декілька), у якому збираються шанувальники цього виду спорту. У Міжнародний день шахів у цих клубах проводяться турніри, розважальні заходи.

Відділ масової роботи та естетичного виховання КЗ КОР «Київська обласна бібліотека для дітей» має у своєму фонді цікаву і пізнавальну літературу, яка навчить всіх зацікавлених гри в шахи – гри королів. Актуальність шахової гри доведена часом. Шахи водночас наука, мистецтво і спорт. Вони розвивають пам’ять, особливо зорову, логіку, чіткий розрахунок, виховують наполегливість, стійкість, винахідливість, рішучість, а також уміння стримувати емоції. Особливу увагу зверне на себе книга «ЯК навчити дитину грати в шахи» А. Станішевської та У. Станішевської, отримана від Державної установи «Український інститут книги». Ця книжка розповідає про захопливі пригоди мешканців Міста Шахів, які допоможуть читачам пояснити правила руху фігур шахівницею, а також основні тактичні прийоми гри в шахи.

Завітайте до Бібліотеки та Міста Шахів!