«Українська вишивка»

КЗ КОР «Київська обласна бібліотека для дітей» (далі – Бібліотека) пропонує ознайомитись з інформацією з 33-го дайджесту Хроніки культурного фронту (ХКФ) за 13.07.2022 року (за посиланням https://uaculture.org/digests/13-07-2022ukr/ в рубриці «Культура проти війни») про те, що українська дизайнерка Віта Кін створила колекцію одягу з українською вишивкою для Gucci Vault. Це магазин, де продають вінтажні речі зазначеного бренда. Колекцію складають сукні, лляні блузи, спідниці, шалі з вишивкою та силуетами 70-х років.

Але, українська вишивка існує з архаїчних віків. Про це можна дізнатися з книги, яка є у фонді Бібліотеки, – Кара-Васильєва Т., Чорноморець А. «Українська вишивка» (К. : Либідь, 2005. – 160 с.; іл.). Книга знайомить читача з історією української вишивки від Х до ХХ століття. Видання розраховане на читачів середнього та старшого шкільного віку, студентів художніх закладів, викладачів народознавства, широке коло всіх, хто хоче навчитися вишивки, оскільки у виданні подано конкретні поради з покроковим зображенням процесу роботи над шитвом. Видання гарно ілюстроване і буде цікаве будь-кому.

Вишивка в Україні – це душа народу, давнє і вічно молоде мистецтво.

В небі сонця золотий клубочок

Розсилає нитки промінні,

Їх збирають рученькі дівочі

І гаптують цвіт на полотні.

Максим Рильський