«Українська старовина із приватних збірок: мистецтво Гуцульщини та Покуття»

В КЗ КОР «Київська обласна бібліотека для дітей» у фонді рідкісних і цінних видань є чудова книга, якій в 2022 році виповнюється 20 років з дня її випуску. Це – «Українська старовина із приватних збірок: мистецтво Гуцульщини та Покуття» (К. : Родовід, 2002. – 359 с.).

Зазначене видання являє собою ілюстрований каталог ікон на склі, кахлів, мисок, хрестів та свічників Гуцульщини та Покуття, що зберігаються в приватних колекціях Львова.

У виданні відображено і витвори в традиції Косівської мальованої кераміки, яка занесена до Списку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО, про що вже згадувалось в одному з матеріалів КЗ КОР «Київська обласна бібліотека для дітей». Ця кераміка використовує тільки три кольори: зелений, жовтий, коричневий, - що символізують навколишнє природне середовище – гори, сонце, землю.

Раритетами в культурі України є і ікони на склі, зображення яких та опис представлені у виданні.

Цікавими є і короткі довідки про збирачів-колекціонерів.

Культура України – це невичерпне джерело високої духовності і творчості з незапам’ятних часів.

Долучаймося до нього! Черпаймо з нього натхнення і життєдайну силу!

Слава Україні! Україна переможе!