В КЗ КОР «Київська обласна бібліотека для дітей» відділом естетичного виховання до Всесвітнього дня оригамі підготовлено цікаву викладку-інсталяцію «Плетінки з паперу». Цікавою для читачів-дітей стане книга Оксани Лущевської «Тигрик-оригамі» (Київ : Видавничий дім «Маміно», 2019. - 24 с.), в якій окрім чудових віршів та ілюстрацій, подана схема виготовлення головного героя – тигрика. Проведення майстер-класів з виготовлення виробів технікою оригамі є невід’ємною частиною заходів, які проводить бібліотека. Це чудове заняття і спосіб самовираження для тих, хто любить кропітку роботу і цінує прекрасне.
Всесвітній день оригамі відзначають 11 листопада. Це свято запровадила Японська Асоціація оригамі у 1980 році.
Оригамі - мистецтво складання паперу. Метою цього мистецтва є створення витворів шляхом використання схеми геометричних згинів і складок. Термін оригамі відноситься до всіх типів складання паперу, а не тільки японських зразків.
Розвинулось оригамі саме в Японії. Спочатку це була забавка переважно для дітей, доки Йосідзава Акіра не додав нові технології. З 1960-х мистецтво оригамі почало активно поширюватись у всьому світі.
В оригамі використовуються небагато різних згинів, але вони можуть бути скомбіновані багатьма способами й утворювати дуже складні фігури. Зазвичай фігури оригамі складають без розрізів з квадратного аркуша, сторони якого можуть бути різних кольорів. Спеціальний папір для оригамі має назву камі, він продається розфасований квадратами різного розміру від 2,5 см до 25 см та більшими. Зазвичай такий папір має білу та кольорову сторони, але використовується й кольоровий чи візерунковий папір з обох сторін. Також папір для оригамі має меншу густину, аніж папір для копіювання, що дає йому можливість створювати складніші моделі.
Існують різні види орігамі, які різняться за ступенем складності та технікою виконання. Основними видами оригамі є:
•Класичне (просте) оригамі - цей вид оригамі є найпростішим у виконанні. З нього зазвичай починається знайомство з техніками складання фігурок з паперу, класичне оригамі по праву можна вважати оригамі для початківців. З його допомогою можна складати гарних журавликів з паперу, драконів та багато інших фігурок.
•Модульне оригамі - виріб виконується не з одного аркуша паперу, а з окремих попередньо зібраних модулів, які з'єднуються між собою. Всі елементи, що беруть участь у складанні фігурки, однакові - це відрізняє модульне оригамі від звичайного, де застосовуються кілька аркушів.
•Оригамі паттерн (розгортка) - на папері, з якого буде виконуватися виріб, заздалегідь відзначаються всі лінії згинів, по них необхідно складати лист. Паттерн є одним із найскладніших видів оригамі.
•Мокре складання - техніка оригамі, розроблена японським майстром Акірою Йосідзавою, в якій використовується вода для змочування паперу, для простішого поводження з ним. За допомогою мокрого складання фігуркам ориґамі можна надати природну жвавість форм.
•Квіллінг - закручені довгі смужки паперу різної довжини. Саме з цих паперових завитків складаються композиції, об'ємні малюнки.
•Оригамі з грошей.
Цікаві факти:
•Спочатку весь світ називав такі фігурки просто «складанням паперу», а вже оригінальну назву запровадила американка Ліліан Опергеймер.
•У стародавні часи оригамі складали з нагоди урочистих заходів, таких як весілля та релігійні свята.
•Вважається, що папір можна скласти навпіл не більше ніж 8 разів. Але у Японії зафіксовано рекорд - 12 разів.
КЗ КОР «Київська обласна бібліотека для дітей» в своїй практиці роботи з читачами застосовує майстер-класи з виготовлення оригамі.
{gallery}11-11-21{/gallery}