Київська обласна бібліотека для дітей Київська обласна бібліотека для дітей

Всесвітній день української хустки - з досвіду роботи Баришівської ЦБС відділу культури та туризму Баришівської селищної ради Київської області.

 Матеріал поданий без змін

Всесвітній день української хустки

(З досвіду роботи Баришівської ЦБС відділу культури та туризму Баришівської селищної ради Київської області)

 

7 грудня 2020 року бібліотеки Баришівської ЦБС відділу культури та туризму Баришівської селищної ради долучилися до флешмобу «Мамина хустка» (#Маминаkhustka), який оголосив відділ культури та туризму Баришівської селищної ради.

В бібліотеках Баришівської ЦБС оформлені виставки-інсталяції, на яких представлені хустки  різних років, що як сімейна реліквія передавалися з покоління в покоління.  Хустка споконвіку була оберегом українського роду,  своєрідним захистом і гордістю кожної родини, ознакою краси чарівності українських жінок. Хустка символізувала любов та свободу, вірність традиціям  і патріотизм. В книгах, представлених на виставці описана символіка української хустки, традиції і звичаї українського народу.  Адже кожен колір, візерунок на хустці  має своє значення.

В народознавчому  онлайн-журналі «Хустка – український оберіг» взяли участь Баришівська центральна бібліотека для дорослих, Баришівська бібліотека для дітей, бібліотеки-філіали сіл Коржі, Морозівка, Селичівка, Корніївка, Паришків, Рудницьке, Гостролуччя, Бзів, Поділля.

Відеопрезентації  з використанням віршів українських поетів про хустку представили провідний бібліотекар Баришівської бібліотеки для дітей Ю.  А. Гранько, завідувач бібліотекою-філіалом с. Коржі Т. І. Лапа, бібліотекарі бібліотек-філіалів  с. Рудницьке (Н. М. Василенко), Селичівка (Т. О. Сидоренко).

Пісню Г. Чубач «Хустка тернова» виконали члени гурту «Джерело» села Гостролуччя (зав.  бібліотекою-філіалом  В. І. Кириленко).

Лавріненко Н. І.,

зав. методично-бібліографічним відділом

Баришівської ЦБС Київської області