«Із слова починається людина, із мови починається наш рід!» - з досвіду роботи Сквирської РЦБС Київської області

Матеріал поданий без змін

«Із слова починається людина, із мови починається наш рід!»

(З досвіду роботи Сквирської РЦБС Київської області)

Мова формує і визначає свідомість, творить людину, культуру, історію. Вона – наша сутність, це скарбниця важливих знань, що визначає нашу ментальність. Дехто вважає мову лише засобом порозуміння між людьми. Насправді цим не вичерпується її значення. У мові закодовує нація всю свою історію, багатовіковий досвід, здобутки культури, духовну самобутність. Мова для кожного народу стає ніби другою природою, що оточує його, живе з ним всюди і завжди. Без неї, як і без сонця, повітря, рослин, людина не може існувати. Саме через рідну мову, що пов’язує невидимими нитками сучасні й минулі покоління в єдину мовно-національну спільноту України, відчуваємо себе вдома, громадянами своєї держави. Живемо на український землі, що годує нас, у тому неповторному природно-мовному світі, де народилася самобутня українська пісня, високо зійшла зоря Шевченкової поезії, де віками плекалася солов’їна українська мова.

З метою популяризації української мови Сквирська центральна районна бібліотека пропонує жителям міста ознайомитись з книгами про рідну мову.