«Декларація про державний суверенітет України: витоки незалежності» - з досвіду роботи Сквирської РЦБС Київської області

Матеріал поданий без змін

«Декларація про державний суверенітет України: витоки незалежності»

(З досвіду роботи Сквирської РЦБС Київської області)

30 років тому 16 липня 1990 року Верховна Рада тоді ще Української Радянської Соціалістичної Республіки ухвалила Декларацію про державний суверенітет України. Декларацією Верховна Рада УРСР проголосила суверенітет України як верховенство, самостійність, повноту і неподільність влади республіки в межах її території, незалежність і рівноправність у зовнішніх відносинах. Документ став важливим кроком українського народу на шляху до самостійного політичного й економічного розвитку. Саме Декларація стала основою для Акту проголошення незалежності України 24 серпня 1991 року, який разом з державним суверенітетом був підтверджений волевиявленням народу на Всеукраїнському референдумі в грудні того ж року. З цієї нагоди Сквирська центральна районна бібліотека підготувала історичний етюд «Декларація про державний суверенітет України: витоки незалежності».