Мир і дружба не дива, або знай свої права

(з досвіду роботи Таращанської РЦБС Київської області)

4 грудня для читачів-учнів 4-в класу ліцею «Успіх» в Таращанській бібліотеці для дітей проведено правову абетку. До уваги дітей бібліотечні працівники підготували книжкову виставку «Права свої знай, обов’язки не забувай» та змістовну розповідь про права та обов’язки дітей, яка супроводжувалась слайд-презентацією «Маю право», та відео-фільмом «Права та обов’язки дітей». Діти уважно слухали, а потім закріпили почуте у ігровій формі. Ігри «Розкажи про себе», «Захищаємо права казкових героїв» та «Виконуємо свої обов’язки» дуже гарно сприймались. Наші читачі виявились добре обізнаними та дружно відповідали на запитання бібліотекарів. Любов Василівна познайомила дітей з інформаційними плакатами «Стоп булінг», «Право на бездимне середовище» і обговорили, яку шкоду приносить куріння та інші шкідливі звички, що загрожують не тільки самим курцям, а й навколишньому середовищу та іншим людям. Розглянувши плакати, у дітей виникло багато запитань, на які бібліотекар надавала відповіді. Зустріч нікого не залишила байдужим. Почуте обговорювали, навіть, вибираючи книжки для прочитання вдома.

Світлана Оляніцька,

завідуюча Таращанською