Всеукраїнський день бібліотек

(з досвіду роботи Іванківської РЦБС Київської області)

Публічні бібліотеки – єдині установи, де безкоштовно, без огляду на вік, уподобання чи віру кожен отримує відповіді на свої питання. Тут можна зустрітися з друзями, подискутувати, постійно навчаючись, навіть спробувати писати книжки.

27 вересня 2019р. у дитячій школі мистецтв ім. М. Примаченко, зібрались бібліотекарі публічних та шкільних бібліотек Іванківського району, ветерани бібліотечної справи, гості, друзі та партнери бібліотеки з нагоди професійного свята – Всеукраїнського дня бібліотек.

Бібліотекарів вітали та вручали нагороди: Тетяна Дмитрівна Свириденко – в.о. голови Іванківської РДА, Валерій Іванович Потієнко – голова районної ради , Надія Костянтинівна Бірюк – начальник відділу культури, національностей, релігій, молоді та спорту, Галина Степанівна Соколець – голова районної організації профспілки працівників культури, Наталія Дмитрівна Лугиня – директор Іванківської РЦБС.

З теплими словами та подарунками завітали на свято голова селищної ради Олександр Михайлович Поліщук та секретар селищної ради Ольга Станіславівна Салій Бібліотеці-філіалу №11 с. Запрудка було подаровано багатофункціональний пристрій, а центальна районна бібліотека та бібліотека для дітей отримали фотоальбом «Іванків. Крізь роки, через століття…», присвячений  430–ій річниці заснування селища Іванків. О. С. Салій, секретар селищної ради, зробила презентацію цього унікального видання.

Від імені директора Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника Олександра Галущенка добрі слова вітань та подяки висловила Юлія Сергіївна Косько, керівник сектору еколого-просвітницької роботи Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника. Іванківська централізована бібліотечна система отримала від Заповідника в подарунок десятки різноманітних видань, зміст яких так чи інакше пов’язаний з природоохоронною та екологічною тематикою. Акція по збору таких книг була організована серед співробітників ЧРЕБЗ.

Нагородою для бібліотекарів відділу обслуговування ЦРБ були щирі слова подяки від Наталії Віталіївни Валерко, заступника директора Іванківського районного територіального центру соціального обслуговування, а також  пам’ятний подарунок за партнерські стосунки. Вже другий рік поспіль при бібліотеці діє «Університет третього віку», де бібліотекарі, на волонтерських засадах, навчають комп’ютерної грамотності відвідувачок територіального центру соціального обслуговування.

Бібліотекарі та читачі Іванківської РЦБС щиро вдячні  благодійній організації «Благодійний фонд «Бібліотечна країна», яка презентувала бібліотекам Іванківської РЦБС більше 500 примірників книг. Люсьєна Шум, виконавчий директор благодійної організації, вручила ЦРБ диплом за активну роботу з розвитку бібліотеки. А також щиро вдячні Наталії Лук'яненко, завідувачу Поліським історико-краєзнавчим музеєм за подаровані книги для бібліотек району.

Данина шани та слова подяки від усієї бібліотечної спільноти звучали на адресу ветеранів бібліотечної справи. Подарунком для них були квіти та пам’ятні сувеніри.

Свої пісні дарували іменинникам: народний аматорський ансамбль «Криничанка», працівники районного будинку культури,вихованці ДШМ ім. М. Примаченко за що ми їм щиро дякуємо.

Після завершення урочистостей колектив бібліотекарів здійснив професійний «десант» у 7 бібліотек-філіалів Іванківської РЦБС, що знаходяться в селах Сукачі, Пироговичі, Прибірськ, Оране, Зорин, Горностайпіль, Страхолісся. Під час відвідин бібліотек вони знайомилися з роботою, проблемами та успіхами своїх колег.

Із професійним святом вітали бібліотекарів району та дякували за співпрацю М. В. Бесчасна, Прибірський сільський голова,О. А. Агузарова, Страхоліський сільський  голова, М. О. Рудніченко, Горностайпільський сільський голова, Л. С. Онопрієнко, в.о. Ладижицького сільського голови.

Всі учасники свята залишились задоволеними.

Людмила Яковенко,

бібліограф Іванківської  ЦРБ