Київська обласна бібліотека для дітей Київська обласна бібліотека для дітей

Стартувала програма «Літні канікули-2019 в бібліотеці»

 

«До бібліотеки за втіхою!»

(З досвіду роботи Білоцерківської міської ЦБС ім. П.Красножона Київської області)

У центральній бібліотеці для дітей КЗ БМР Білоцерківська міська централізована бібліотечна система ім. П.Красножона Київської області стартувала програма «Літні канікули-2019 в бібліотеці».

В перший тиждень з 3 по 7 червня книгозбірня радо приймала у себе пришкільні табори: «Барвінкова країна» (БЗШ №21), «Веселі козачата» (БЗШ №4), «Веселка» (БЗШ №20).

Наймолодші читайлики насолоджувалися переглядом лялькової вистави «Друг – це означає другий я!», цікавою екскурсією Кімнатою Казок, де їх чекали веселі ігри, захоплюючі літературні конкурси та вікторини, і найголовніше – дива петриківського розпису.

Читачі-учні 5-6 класів мандрували найжаркішими і найхолоднішими місцями планети Земля та дізналися багато цікавої інформації про китайські Вогняні гори, місто-привид Даллол (Африка), каліфорнійську міжгірну впадину «Долина Смерті», найхолоднішу столицю світу Улан-Батор (Монголія), найхолодніше море Беллінсгаузена тощо. Підлітки залюбки взяли активну участь у грі «Холодно-гаряче».

На читачів середнього шкільного віку чекала популярна розвага – літературний квест «Сучасний бестселер». Перед учасниками інтелектуально-командної гри бібліотекарі поставили завдання: знайти сучасну книгу, яка є бестселером 2018 року – твір Сашка Дерманського «Чудове Чудовисько і Погане Поганисько». Гравці за допомогою мапи квестової зони разом з координаторами пройшли п’ять етапів змагання: розшифровували криптограми, грали в «Літературне лото», складали пазли-ілюстрації до художніх творів, впізнавали літературних героїв за описом, шукали книгу-бестселер на книжкових виставках, стелажах та в мережі Інтернет.

Учні старших класів стали учасниками краєзнавчої вікторини «Наш край легендами і славою повитий». Школярі спочатку переглянули відеосюжет «Біла Церква – Forever!», а потім, розділившись на дві команди, давали відповіді на відео-запитання: за 10 секунд вгадували історичне місце або архітектурну пам’ятку, називали час її створення та адресу.

Вихованці реабілітаційного центру «Шанс» побували в казковій подорожі «Казка навколо нас». Діти із задоволенням переглянули лялькову виставу «Червона Шапочка на новий лад», дружньо відповідали на запитання літературних вікторин «Казковий ерудит», «Дайте відповідь мені – правду я кажу чи ні», взяли участь у конкурсі «Чарівний кошик» та відвідали традиційну виставку-конкурс дитячого малюнку «Веселкові барви».

У книгозбірні також працював бібліотечний кінозал, де всі бажаючі могли подивитися улюблені мультфільми.

 

Світлана Шалагіна

зав. сектором центральної

бібліотеки для дітей КЗ БМР Білоцерківська

міська ЦБС ім.. П.Красножона, Київська обл.