МАГІЯ УКРАЇНСЬКОЇ ПИСАНКИ

(З досвіду роботи Києво-Святошинської РЦБС Київської області)

Писанка - одна зі стародавніх форм українського народного розпису, у якому наші пращури втілювали свої прагнення, віру.

Писанка - це символ сонця, повернення природи до життя.

На території України писанкарство набуло найбільшого поширення за часів Київської Русі, в Х - ХІІІ ст.

В Україні писанки відзначаються поліфункціональністю. Обрядова функція писанки пов'язана зі святкуванням Великодня.

Зі свячених писанок починається святковий обід, з побажанням добра. Писанки були своєрідним оберегом у хаті, тому їх намагалися зберегти до наступної весни.

Продовжуючи традиції нашого народу, в Києво-Святошинській центральній районній бібліотеці для дорослих 23 квітня 2019 року відбувся майстер-клас «Магія української писанки».

Народна майстриня Людмила Петрівна Руссо спочатку розповіла значення писанки в традиції українського народу. Потім всі учасники майстер-класу, під керівництвом народного майстра виготовляли власноруч, використовуючи віск, фарби, писачок, свічки, справжні писанки.

Учасниками цього магічного дійства були читачі бібліотеки, як старшого, так і молодого покоління. Творча робота дуже захопила всіх присутніх, час сплинув швидко і непомітно.

Магія української писанки зачарувала всіх учасників, а книги з фонду бібліотеки про українські традиції писанкарства додали знання.