Київська обласна бібліотека для дітей Київська обласна бібліотека для дітей

«Український рушник – символ праці та краси»

 Краєзнавча година

«Український рушник – символ праці та краси»

( З досвіду роботи Баришівської централізованої бібліотечної системи Київської області)

 

Із роси живої, із води стрімкої,

 Із проміння сонця, із небес ясних, 

Із хмаринок білих, із землі святої 

Мати-Україна виткала рушник.

О. Стасюк

 

10 квітня 2019 року у будинку культури с. Бзів Баришівської ОТГ Київської області директором будинку культури Лукаш М. С. та завідувачем  бібліотеки-філією с. Бзів Баришівської ЦБС Корнієнко Р. В. проведено годину краєзнавства «Український рушник – символ праці та краси». В заході взяли участь аматори сільської клубної сцени.

Біля чудової виставки мова йшла про рушники як символ українського народу, що пройшов крізь віки, і нині символізує чистоту почуттів, глибину безмежної любові до свого краю, до всіх, хто не черствий душею. 

Рушник... Як багато промовляє це слово! Український рушник! На ньому вишита доля українського народу. На ньому переплелися і радість, і біль, і щастя, і журба. Рушник супроводжував людину все життя від народження і до смерті. Домашній оберіг – український рушник, щиросердно простеляють далеким та близьким друзям, гостям. 

Кличко Тетяна та Лісняк Діана доповнили розповідь ведучих про візерунки, якими вишивали рушники на Київщині. Це був  рослинний малюнок розташований вертикально, що має вигляд вазона - так званого Дерева життя.

Розширити свої знання про рушник, народні традиції завжди можна, ознайомившись з книгами, які є в сільській бібліотеці.

Пономаренко С. І.,

художній керівник будинку культури с. Бзів

Баришівської ОТГ Київської області