Київська обласна бібліотека для дітей Київська обласна бібліотека для дітей

ОТГ: стан, проблеми та перспективи розвитку

 

Семінар-практикум

«Організація діяльності бібліотеки для громади  і спільно з громадою»

( З досвіду роботи Баришівської централізованої бібліотечної системи Київської області)

10 квітня 2019 року в читальній  залі Баришівської центральної бібліотеки для дорослих Київської області  проведено семінар-практикум для бібліотечних працівників Баришівської централізованої бібліотечної системи Київської області «Організація діяльності бібліотеки для громади  і спільно з громадою»

Відкрила семінар директор Баришівської ЦБС Г.В.Пацаловська, яка проінформувала про участь у обласному семінарі «Бібліотеки  Київської  області: регіональні особливості, пріоритети розвитку» в КЗ КОР «Київська обласна бібліотека для дітей». Галина Василівна розповіла про роботу бібліотек в умовах ОТГ. Покращити якість послуг і наблизити їх до людей – головна мета процесу децентралізації. Бібліотека, зважаючи на вимоги сьогодення, має перетворитися на сучасний культурний простір, стати майданчиком для спілкування, проведення цікавих інтерактивних заходів, зустрічей з відомими людьми, вирішення важливих для громади питань. Серед важливих напрямів роботи такого закладу мають стати – надання інформаційних послуг, участь у різних програмах і конкурсах.

З консультацією «Реклама книги й бібліотеки – сучасний засіб популяризації читання» виступила завідуюча методично-бібліографічним відділом Н.І. Лавріненко. Бібліотечні працівники взяли участь у Всеукраїнському анкетуванні «Професійні якості бібліотекарів з різним стажем роботи», що  ініціювала  Державна бібліотека України для юнацтва.

В рамках семінару  відбулося спілкування за  круглим столом «Проблемні питання роботи сільських бібліотек в сучасних умовах». Найбільш гострими проблемами, які потребують першочергового вирішення,  бібліотечні працівники назвали проведення ремонтів в бібліотеках, необхідність поліпшення матеріально-технічної  бази закладів, поповнення бібліотечних фондів новим виданнями та періодикою. Під час семінару порушувались важливі для сьогодення питання – бібліотеки в ОТГ: стан, проблеми та перспективи розвитку.

Надія   Скидан

провідний  бібліограф  Баришівської

ЦБС Київської області