Київська обласна бібліотека для дітей Київська обласна бібліотека для дітей

«Тарас Григорович Шевченко – великий народний поет і художник»

 

«Тарас Григорович Шевченко – великий народний поет і художник», цикл однойменних книжкових виставок у Єрковецькій сільській бібліотеці

 

(З досвіду роботи Єрковецької сільської бібліотеки Дівичківської ОТГ Київської області)

 

9 березня 1814 р. народився великий поет, художник, мислитель, борець за відродження Руси-України Тарас Григорович Шевченко. Серед класиків світової літератури Шевченко посів значне місце. Його твори перекладено багатьма мовами, а сама бібліографія Шевченківської бібліотеки різними мовами сягає  трьохсот назв.

Наш край – Переяслав і Переяславщина займали визначне місце в житті і творчості геніального поета України. Т.Г. Шевченка. Дуже любив цей прадавній куточок України, багатий природою, історією, пам’ятками, гостинними та щирими людьми. На Переяславщину Шевченко приїздив чотири рази. Тут написав поеми «Наймичка», «Кавказ», присвяту до поеми «Єретик», вірші «І мертвим і живим…», «Холодний Яр», «Давидові псалми», «Маленькій Мар’яні», «Минають дні, минають ночі…», «Три літа», «Заповіт». 

До 205 річчя від дня народження поета в Єрковецькій сільській бібліотеці Дівичківської ОТГ Переяслав-Хмельницького району Київської області організовано цикл однойменних книжкових виставок «Тарас Григорович Шевченко – великий народний поет і художник». Одна з таких виставок розташована у вестибюлі Єрковецького старостинського округу.

До речі, сільська майстриня Свитко Марія Петрівна вишила «Заповіт», і свою роботу з великою любов’ю передала читачам бібліотеки, як доповнення до перегляду виставок.

Не залишайтеся байдужими, відвідайте сільську книгозбірню. Тут ви зможете осягнути велич Шевченка, «погортати» сторінки його життя, ознайомитися з творчим доробком Кобзаря і цим висловити свою шану Великому сину України.

 

 

Ольга Шульга

завідуюча Єрковецькою сільською бібліотекою

Дівичківської ОТГ Київської області