"Народні традиції в сучасному житті"

(З досвіду роботи районної бібліотеки для дітей Ставищенської РЦБС Київської області)

Важливим напрямком роботи Ставищенської районної  бібліотеки для дітей є виховання у юних читачів любові до рідного краю, його звичаїв та обрядів, сприяння бажанню відтворювати їх у сучасному житті.

Колядки і щедрівки під час зимових свят  створюють неповторний колорит і особливий позитивний настрій.

Відзначаючи зимові свята, в Ставищенській  районній бібліотеці для дітей (завідувач: Л.М.Васильєва), спільно з читачами-учнями 1-А класу Ставищенського НВК №1(вихователь Г.П.Карпенко),  було проведено етнографічну годину «Колядка-колядка для мами, для татка і для всього роду на добро і згоду».

Бібліотекар Н.І.Шушківська розповіла дітям про різдвяно-новорічні свята, які супроводжуються відповідною обрядовістю: колядками, щедрівками, "засіванням" тощо.

Маленькі читачі теж показали  свої знання-наввипередки читали колядки і щедрівки. Всі учасники заходу отримали солодощі і гарний, веселий настрій.

Л.Васильєва,

завідуюча Ставищенською районною