Семінар бібліотечних працівників

(З досвіду роботи бібліотек Бородянської РЦБС Київської області)

Центр спільнот, місце соціалізації, публічний простір - це ті поняття, які сьогодні включає в себе слово Бібліотека. Про трансформацію бібліотек в сучасні центри розвитку громад говорили бібліотекарі Бородянської РЦБС  Київської області 16 листопада на районному семінарі «Ресурси і послуги сучасної бібліотеки у відповідності до потреб громади». У вступному слові Вашуленко В.П., директор РЦБС, вела мову про співпрацю бібліотеки та місцевої громади з позицій спільних інтересів. А далі були консультації: «Соціальне партнерство і ефективна комунікація бібліотеки та громади» Некрутенко Г.Г., провідний методист, «Робота бібліотек як соціокультурних центрів громади» Сидоренко К.М., зав. відділом обслуговування центральної районної бібліотеки, «Організація читання сучасної дитини на шляху до нової моделі» Гарбуз Н.О., зав. районної дитячої бібліотеки, «Співпраця з сільськими і селищними радами, благодійними фондами, волонтерами у сприянні поповнення книжкових фондів бібліотек» Поліщук Н.М., зав. відділом комплектування. Під час години обміну думками ділились своїм баченням місця та ролі бібліотеки в житті місцевої громади завідуючі бібліотек-філіалів: с. Здвижівка - Бенца А.В.,  с. Дмитрівка - Слободян В.Д., с. Блиставиця - Новиченко Н.С.

На завершення навчального заходу відбулась творча зустріч з місцевою письменницею, членом Асоціації письменників України Валентиною Лисенко. Представила життєвий і творчий шлях талановитої землячки Н.О.Гарбуз, завідуюча районної дитячої бібліотеки. Неабияк зацікавили бібліотекарів краєзнавчі розвідки щодо мовних асоціацій топонімічних назв краю, котрі яскраво відобразились у творчості авторки. Присутніх дуже зворушили поезії, як уже надруковані, так і ті, що читалися пані Валентиною для аудиторії  вперше. Знайомство учасників семінару з В.М.Лисенко, безумовно, усім додало знань з історії Бородянки і творчості талановитих особистостей краю.

Валентина Вашуленко,

директор Бородянської