Патріот землі обухівської

ПАТРІОТ ЗЕМЛІ ОБУХІВСЬКОЇ
(пам'яті Ю.К. Домотенка)
(З досвіду роботи Обухівської ЦРБ Київської області)

Кажуть, що людина на землі живе стільки, скільки про неї пам’ятають інші.

15 липня в Обухівській центральній районній бібліотеці, що на Київщині, відбувся вечір пам’яті талановитого педагога, журналіста, письменника, художника, скульптора, заслуженого працівника культури України, лауреата місцевих літературних премій ім. Г. Косинки, Марії та Івана Гнипів, «Трижерелля», члена Національної спілки журналістів України, члена Національної спілки письменників України, почесного громадянина Обухова, колишнього директора Обухівського краєзнавчого музею Юрія Корнійовича Домотенка. Згадати митця в день його народження зібрались ті, хто знав і шанував Ю.К.Домотенка - члени Обухівського літературно-мистецького Братства, колишні його колеги та співробітники. В теплій, дружній атмосфері згадували письменники роки, коли працювали з ним в Обухівській районній літературній студії ім. А.Малишка, яку тривалий час очолював при районній газеті "Обухівський край " Юрій Корнійович. Письменники підкреслили, що у Ю.К.Домотенка був дар бачити письменницький талант, він умів підтримати молодих письменників. Людина багатогранного таланту, Юрій Корнійович залишив нам у спадок понад 20 краєзнавчих книг, написаних ним особисто та у співавторстві, а також 11 тематичних залів краєзнавчого музею з неповторними тематичними діорамами, які він створював особисто. Саме завдяки його неймовірній працелюбності, заснованій на безмежній любові до рідного краю, історія та краєзнавство Обухівщини стали відомими далеко за межами району, а Обухівський краєзнавчий музей визнали найкращим в Україні музеєм районного рівня. Шанувальники таланту Юрія Корнійовича з задоволенням та гордістю відмітили, що Обухівський районний краєзнавчий музей віднедавна носить ім’я Юрія Домотенка. Але доречно було б бачити на приміщенні музею меморіальний портрет-барельєф Ю.К.Домотенка.

На вечорі лунали вірші-посвяти Юрію Корнійовичу, письменники ділилися своїми планами та творчими здобудками. Юрій Корнійович всім своїм життям, своєю працею, добром, любов’ю до оточуючих заслужив, щоб його пам’ятали.