Київська обласна бібліотека для дітей Київська обласна бібліотека для дітей

"Струни Кобзаревого серця"

 "Струни Кобзаревого серця"

Літературний вернісаж

(З досвіду роботи Славутицького ЗБІЦу Київської області)

 

До Дня народження Т. Г. Шевченка Славутицький ЗБІЦ радісно прийняв читачів-учнів на черговий захід. Їм було запропоновано кілька фільмів для перегляду. Спочатку читачі згадали численні факти з біографії великого письменника, а потім з цікавістю ознайомилися з архівними кадрами, де сам Шевченко читає свої твори. Невідомо, хто зробив цю зйомку, але дуже радує, що вона збереглася до наших днів.

Після перегляду почалося активне обговорення маловідомих фактів біографії великого співвітчизника. Читачів здивувало, що найменшу книгу "Кобзар" створив українець - Микола Сядрістий. Її обкладинка виготовлена з пелюстки безсмертника, зшита вона павутиною, а гортати сторінки можна за допомогою загостреного волоска.

Читачі-учні не знали, що в світі існує понад 1300 пам'яток, присвячених Шевченку. Більшість з них знаходяться в Україні, решта - на території 35 країн. На щастя, сучасники шанують великого письменника і художника, і на його честь створюються шедеври, які знаходяться не тільки в музеях, а й на вулицях, як зразки стріт-арту. Мурали із зображенням українського генія з'явилися в різних містах країни. І ми раді усвідомити, що наше молоде покоління цінує літературну спадщину Т. Г .Шевченка і ставиться до неї з повагою.

 

О. В. Кропта,

керівник сектору клубної роботи 

Славутицького ЗБІЦу Київської області