Київська обласна бібліотека для дітей Київська обласна бібліотека для дітей

Сторінка про директора

Зніщенко Микола Павлович - генеральний директор Київської обласної бібліотеки для дітей, кандидат історичних наук, Заслужений працівник культури України, Президент Української Асоціації працівників бібліотек для дітей.

Народився у м. Києві 8 жовтня 1945 року в сім'ї редактора газети "Трибуна січнівця", органа МШС.

В 7 - річному віці вступив до загальноосвітньої залізничної школи № 2 м. Києва, де і здобув середню освіту. Після школи закінчив профтехучилище в м. Києві.

З 1967 р. по 1978 р. працював бригадиром експериментальної бригади науково-дослідного інституту ім. Патона.

В 1978 р. вступив на факультет НТІ Київського державного інституту культури ім. О. Корнійчука. Очне відділення. Диплом з відзнакою. Ленінський стипендіат. Зніщенко Микола Павлович працює в Київській обласній бібліотеці для дітей з 3 березня 1987 року на посаді генерального директора.

Під керівництвом М.П.Зніщенка було успішно здійснено докорінну перебудову методологічних засад діяльності Київської обласної бібліотеки для дітей та бібліотек Київської області в цілому у відповідності до трансформації соціально-культурного, економічного та політичного базису в державі.

Значний, навіть, визначний внесок М.П.Зніщенка в науку взагалі та бібліотечну науку, зокрема. Свою наукову діяльність М.П.Зніщенко насамперед присвятив саме бібліотекам для дітей (дисертація: "Становлення та розвиток публічних бібліотек для дітей в Україні. 1909-1939 рр"), монографія "Педагогічні аспекти в бібліотечній діяльності Д.Ю.Доброї" (1999); багаточисельні наукові публікації в спеціальних періодичних виданнях з питань наукової діяльності бібліотек області, проблемних питань розвитку бібліотек в Україні тощо).

Під керівництвом Зніщенка М.П. Київська обласна бібліотека для дітей, що є головним науково-методичним, координаційно-консультативним центром для бібліотек Київської області, що обслуговують доросле та дитяче населення, та бібліотеки області стали справжніми науковими, інформаційними та культурними центрами. Пише дуже гарні і веселі вірші.

М.П.Зніщенко - талановитий керівник, чуйна, добра людина, свідомий громадянин, порядний сім'янин, лагідний батько та дідусь.


Наукові та творчі роботи

Фото крізь роки