Засідання Президії Української асоціації працівників бібліотек для дітей

На базі Київської обласної бібліотеки для дітей відбулося засідання Президії Української асоціації працівників бібліотек для дітей.

В рамках Порядку денного були розглянуті питання:

- Стан функціонування мережі спеціалізованих бібліотек для дітей;

- Соціально-економічний захист працівників галузі культури;

- Підготовка проекту документа "Про мінімальні соціальні нормативи забезпечення населення публічними бібліотеками в Україні";

- Презентація науково-популярного журналу "Бібліотека у форматі Д";

- Обговорення проекту листа-звернення до Міністерства культури України щодо прав дитячого населення України на спеціалізоване бібліотечне обслуговування.

Засідання Президії Української асоціації працівників бібліотек для дітей відкрили: Президент асоціації, генеральний директор Київської обласної бібліотеки для дітей, кандидат історичних наук, заслужений працівник культури України М. П. Зніщенко, Віце-президент асоціації, генеральний директор Національної бібліотеки України для дітей, заслужений працівник культури України А. І. Гордієнко.

В засіданні Президії Української асоціації взяли участь члени Президії - директори обласних бібліотек для дітей, директори централізованих міських систем бібліотек для дітей (м. Дніпропетровськ та ін.), а також високоповажні гості і високопосадовці: Нікіфоренко Л. С. - начальник управління соціокультурного розвитку регіонів Міністерства культури України, Височанська М. Г. - начальник відділу бібліотек та читання Міністерства культури України, Подолянець І. І. - начальник управління культури, національностей та релігій Київської обласної державної адміністрації, Перелигіна Л. Ф. - голова ЦК профспілки працівників культури України, Червонописький С. В. - голова наглядової ради Національної бібліотеки України для дітей, голова Української спілки ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів), Гусовський С.М. - голова депутатської фракції об'єднання "Самопоміч" Київської міськради, Дзиганська В. С. - меценат, керівник ініціативної групи об'єднання "Самопоміч"Шевченківського району м. Києва.

Крім високошанованих гостей, виступили з доповідями та взяли участь в обговоренні питань Порядку денного Турбаніст Т. М. - заступник генерального директора Національної бібліотеки України для дітей, Кавалер ордену Княгині Ольги, Полікарпова Л. П. - науковий секретар Національної бібліотеки України для дітей, Кузілова Т. М. - завідувач відділу науково-методичної роботи та бібліотечного маркетингу Національної бібліотеки України для дітей, директори обласних бібліотек для дітей : Мажула Г. С. (Кіровоград), Митрофанова Л. І.(Полтава), Данилова Л. В.(Запоріжжя), Лепікіна О. Г.(Житомир), Бардашевська А. І (Херсон, Новіцька Н. С.(Тернопіль) та ін.

Відбулося конструктивне обговорення актуальних питань розвитку та реформування мережі спеціалізованих бібліотек для дітей в Україні та вироблення проектів стратегії і тактики в діяльності Української асоціації працівників бібліотек для дітей на сучасному етапі.

Підсумком засідання Президії Української асоціації працівників бібліотек для дітей було схвалення проекту листа-звернення до Міністерства культури України щодо прав дитячого населення України на спеціальне бібліотечне обслуговування.

Переглянути фото