Лист директорам обласних бібліотек для дітей - Для обговорення та пропозицій

23 березня 2015 року № 1-1

Директорам обласних
бібліотек для дітей,
районних, міських
бібліотек для дітей

Шановні колеги!

17 березня на електрону пошту Ви отримали запрошення в обговоренні проекту «Мінімальних соціальних нормативів забезпечення населення публічними бібліотеками в Україні».

Ця пропозиція іде від організаторів Всеукраїнської науково-практичної конференції «Бібліотека і книга у контексті часу» (23-24 квітня 2015 р.), від НПБ України.

Ознайомившись із змістом запропонованого «проекту», колектив Київської обласної бібліотеки для дітей категорично проти змісту всіх положень «проекту» які перетягують на себе всю функціональну і науково-методичну роботу спеціалізованих бібліотек для дітей в Україні.

Шановні колеги! Ви багато років, починаючи з 1992 року відчуваєте не абияку зацікавленість НПБ України, та громадської організації під назвою «Українська бібліотечна асоціація» в усуненні обласних бібліотек для дітей від процесу забезпечення дітей інформаційними, освітніми, культурними і духовними потребами, а тим самим сприяти в ліквідації районних і міських бібліотек для дітей.

Ставлення вищезазначених установ до спеціалізованих бібліотек для дітей нагадує сьогоднішню «гібридну війну» яку веде Росія проти України.

Під прапором УБА, ОУНБ сьогодні перебирають на себе повноваження спеціалізованих бібліотек для дітей на місцях: в областях, містах, районах.

Завдячуючи їхнім (ОУНБ) діям спеціалізовані бібліотеки для дітей в областях, районах, містах на протязі 23 років зазнали значних суттєвих утисків, а саме:

- скорочення штатних працівників в обласних бібліотеках для дітей, районних і міських бібліотек для дітей;

- ліквідація посади заступника директора ЦБС по роботі з дітьми;

- ліквідація посади бібліографа і методиста по роботі з дітьми.

Нам, працівникам спеціалізованих бібліотек в Україні, зрозуміла політика УБА, яка під впливом закордонних спеціалістів із «Бібліомосту», «Відродження» та інших благодійних фондів хоче мати справу із одним бібліотечним уповноваженим, з яким би вони мали тісні стосунки, зрозуміло що цим уповноваженим, на їх погляд, має бути ОУНБ. Хочу застерегти «вождів» УБА від подібних не дружніх дій до спеціалізованих бібліотек для дітей в Україні.

Що із їх намірів вийшло, наша держава Україна відчуває сьогодні на південному та східному фронтах у необ’явленій «гібрідній» війні із «гібрідною» Росією, терористами, сепаратистами на сході і в Криму.

А вийшло наступне. Саме в Криму, Донецькій, Луганській областях і в деяких інших , обласні універсальні наукові бібліотеки починаючи із 1992 року повідкривали читацькі відділи проросійської періодики, проросійських книжок, які тисячами екземплярів поповнювали фонди цих бібліотек. Саме в ОУН бібліотеках знайшли «пристанище» різні екстремістські блоки на зразок «Русского мира», «Русского блока», «Оплота» та інших. За прикладами далеко ходити не треба. Достатньо проаналізувати сторінки часописів «Вісник Книжкової палати» із 1992 року і «Бібліотечну планету» за період із 1992 р. по 2013 р.

В цих часописах можна знайти цікаві добірки статей дописувачів в особі директорів та інших спеціалістів ОУНБ про їхню плідну співпрацю на протязі двох десятиліть із проросійськми блоками. Саме вони, ОУНБ, тим самим відробляли «спонсорські вливання» і виростили проросійську аудиторію «антимайданівців», «тітушок». Всі ці люди яким за 40 років, є користувачами ОУНБ і саме вони складають ядро терористів, сепаратистів у складі військових формувань на сході і півдні України. Саме ця категорія їхніх (ОУНБ) читачів і є п’ятою колоною Росії в Україні.

На противагу ОУНБ, спеціалізовані бібліотеки для дітей, юнацтва і молоді робили все належне в справі виховання патріотично налаштованої молодої генерації із принципами європейської демократії.

Саме молодь зрощена в спеціалізованих бібліотеках для дітей першою виступила проти геноциду українського народу на Майдані у листопаді 2013 року за честь і гідність, за незалежність України.

Саме молодь складає основу вже не одної «Небесної сотні». Саме молодь стоїть на захисті незалежності України і гине під градами, танками, мінометами російського агресора, п’ятою колони терористів та сепаратистів.

Співставляючи все вищевикладене, немає нічого дивного для нас бібліотекарів спеціалізованих бібліотек для дітей, в тім, що ОУНБ з їхніми покровителями та ідеологічними наставниками УБА та НПБ України багато років роблять все, щоб применшити значимість роботи спеціалізованих бібліотек для дітей.

Їм (ОУНБ) би перейматися би питаннями виховання патріотичності серед дорослого та пенсійного населення України, а не лізти із своїми дискримінаційними діями у діяльність спеціалізованих бібліотек для дітей в областях, районах і містах України.

Шановні колеги бібліотекарі, спеціалізованих бібліотек для дітей, для юнацтва і молоді, закликаю Вас висловити свою точку зору щодо запропонованого НПБ України проекту, а також висловити свою точку зору стосовно недружнього, ворожого ставлення деяких ОУНБ до наших українських бібліотек для дітей та юнацтва. Свої думки, пропозиції направляйте в УБА електронна адреса: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.. В Міністерство культури України на першого заступника міністра культури України п. І.Д.Лихового електронна адреса: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її., начальнику відділу бібліотек та читання Височанській Марії Григорівні, а також до НБУ для дітей електронна адреса [Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.] і будь-які інші міжнародні, українські організації.

Не сидіть мовчки! Захистимо спеціалізовані бібліотеки для дітей!

З нами Бог! Слава Україні!

З повагою,
Директор Київської обласної бібліотеки для дітей,
Президент ГО «Української асоціації
працівників бібліотек для дітей»