"Козацькі казки" Аліни Третяк

Київщина завжди славилася літературними талантами. ЇЇ щедра земля подарувала Україні не одну когорту знакових талановитих постатей. Одна з них – Аліна Третяк (народилася у м. Біла Церква), Член Національної Спілки журналістів, підполковник внутрішньої служби у відставці, ведуча програм на радіо, поетеса, драматург, журналіст з активною громадянською позицією, казкарка, лауреат різноманітних творчих конкурсів, учасниця підготовки п’ятитомного видання про долі сучасних жінок України «Жіноче серце сповнене любов’ю», автор колективного збірника творів «Нас не подолати» та збірки поезій «Душа на пуантах». Аліна Третяк працює в редакції газети Києво-Святошинського району «Новий День». Пише прекрасні статті про культурно-мистецькі події не тільки району, а й України. Вона надзвичайно талановита та світла душею жінка. Тому й не дивно, що тема дитини, її духовний світ завжди присутні у літературній творчості Аліни Третяк.

А. Третяк є автором найпершої в Україні книги козацьких казок «Знаковий птах», яка вийшла у 2008 році. У книзі представлені народні легенди, перекази, авторські козацькі казки, в яких поряд з образами славних козацьких ватажків Семена Палія, Івана Мазепи, Івана Підкови, Івана Сірка, Кирила Розумовського постають чарівні персонажі Ничипора Голоти, Славка Переліта, Івана Вишиванюка, Свербивуса. Дитячу уяву захоплюють їх героїчні вчинки, мужність, справедливість та честь, збагачують душу дитини ідеалами щирої любові до України. Одна з авторських казок Аліни Третяк «Козацька матір» увійшла до хрестоматійної збірки українських фольклорних і авторських творів для дошкільнят та першокласників «У барвистому віночку», автором-упорядником якої є Наталія Богданець-Білоскаленко. Ця казка про те, як верба, символ Матері, Любові та Вдячності, стала захисником та оберегом козаків, допомогла їм вирватися з турецького полону. А сріблясті вербові котики, які з’являються навесні, то є сльози козаків та крапельки життєдайної води. Прочитавши цю казку, діти, діти з батьками сповняться не лише гордістю та любов’ю до Батьківщини, а й щирими почуттями поваги до славної козацької минувшини.

Творчість Аліни Третяк зайняла гідне місце у фонді Київської обласної бібліотеки для дітей. Перелік її авторських статей та книг представлені в електронному каталозі статей та в електронному каталозі книг за посиланням http://e-kobdd.pp.ua/index.php?option=com_irbis&Itemid=300.

М. П. Зніщенко, генеральний директор Київської обласної бібліотеки для дітей, кандидат історичних наук, заслужений працівник культури України, Президент Української асоціації працівників бібліотек для дітей написав поетичну присвяту Аліні Третяк. Запрошуємо дітей, батьків, вчителів, бібліотечних працівників, вчителів, вихователів дошкільних закладів, всіх зацікавлених ближче познайомитися з творами письменниці, які представлені в Київській обласній бібліотеці для дітей.

Н. В. Острікова, завідувач відділу
довідково-бібліографічної та
інформаційної роботи
Київської обласної бібліотеки для дітей