Георгіївська стрічка

Під час акцій Євромайдану в Києві, в кінці 2013 - початку 2014 року, георгіївську стрічку – російську імперську символіку активно використовували учасники так званого «Антимайдану», а також бійці підрозділу міліції особливого призначення «Беркут», який брав безпосередню участь у боротьбі з протестувальниками. Носіння георгіївської стрічки учасниками руху «Антимайдану» та представниками МВС України було покликане бажанням виявити протест проти Євромайдану, учасників якого вони називали «бандерівцями» і «фашистами», ототожнюючи ці два поняття. Це була їх своєрідна відповідь на жовто-блакитну стрічку, яку носили учасники Євромайдану. Георгіївська стрічка була своєрідним індикатором «своїх» (антимайданівців).