Взірець сучасної бібліотеки – міська бібліотека м. Українка

З досвіду роботи бібліотек Обухівського району Київської області

В Обухівському районі з’явилась сучасна бібліотека. Після ремонту відчинила двері для своїх відвідувачів бібліотека міста Українки. Тут оновлено все - підлога, стеля, освітлення, меблі, обладнання. Керівництво міста потурбувалось про те, щоб їхня бібліотека відповідала не тільки вимогам сучасності, але й вимогам їхньої громади, жителям міста Українка. Мешканці цього міста – активно читаюча громада, для якої закриття на ремонт бібліотеки викликало великі незручності, а її відкриття після ремонту стало справжнім святом. На відкритті оновленої бібліотеки завідуюча бібліотекою Таїсія Вакса висловила щиру сердечну подяку адміністрації та виконкому Української міської ради за чудовий проект, за допомогу і підтримку, подякувала студентам та школярам, які фізично допомагали бібліотекарям у переміщенні книжкового фонду. Вона підкреслила, що тільки завдяки спільним зусиллям місцева громада має таку прекрасну, оновлену бібліотеку. Таїсія Вікторівна – дуже скромна людина, але саме завдяки її працелюбності, ініціативності, професіоналізму вдалося в такі рекордно короткі строки, менш ніж за півроку, повністю оновити бібліотеку. Штат бібліотеки під час ремонту в повному сенсі цього вислову «днювали та ночували» на робочих місцях. Бібліотека в м. Українка завжди була справжнім осередком культури і освіти, але підібрані з любов’ю і великим смаком сучасні меблі, сучасне технічне оснащення – нові комп’ютери та оргтехніка, звичайно, приваблять до бібліотеки ще більше користувачів. Приємно вразив читачів-дітей оновлений відділ обслуговування дітей своїм новим виглядом: сучасними затишними меблями, яскравими новими книгами на майстерно оформлених поличках. Відсьогодні бібліотека м. Українка - це не лише місце для затишного і комфортного читання улюблених книг, це і місце зустрічі людей культури, місце діалогу про прекрасне – літературу, музику, живопис, кіно. В бібліотеці передбачена зона коворкінгу, зона для проведення конференцій, лекцій, тут мають можливість займатися різні читацькі групи та любительські об'єднання, за різними творчими вподобаннями. У бібліотеці багато років існує клуб любителів класичної музики "Натхнення", який стали відвідувати стільки охочих, що бібліотека ледве їх розміщує. На сьогодні на базі бібліотеки діють: зразкова літературна студія «Мальва», школа Алли Шкіль «За здоров’я нації», клуб любителів фантастики, клуб «Зустріч з творчістю». Тут проводять свої зустрічі члени літературної спілки письменників Обухівщини ім. А.С.Малишка. Відтепер в стінах бібліотеки свої зустрічі-заняття будуть проводити студенти «Інституту третього віку». Ми пишаємось тим, що маємо в своєму Обухівському районі таку бібліотеку. Хочеться побажати їй подальшого процвітання, а її працівникам – міцного здоров’я і достатку, родинного тепла, реалізації ідей і планів, натхнення і успіхів у почесній справі, яка відкриває шлях до книги – джерела споконвічної мудрості та знань.

Сподіваємось, що це - початок осучаснення й оновлення всіх бібліотек Обухівського району.

Директор Обухівської
центральної районної бібліотеки