Виїзд до Переяслав-Хмельницької районної ценралізованої бібліотечної системи

5-6 липня 2016 року Київська обласна бібліотека для дітей, - головний науково-методичний, координаційний центр з питань з питань бібліотечно-інформаційного обслуговування дитячого і дорослого населення Київської області (генеральний директор: М. П. Зніщенко), - згідно Плану роботи на 2016 рік управління культури, національностей та релігій Київської обласної державної адміністрації, здійснила виїзд з метою комплексного вивчення діяльності та надання науково-методичної і практичної допомоги бібліотекам Переяслав-Хмельницької районної ценралізованої бібліотечної системи Київської області (директор РЦБС: С. В.Харіна, заст. директора по роботі з дітьми: Л. О. Лобаченко).

У виїзді взяли участь: М. П Зніщенко – генеральний директор Київської обласної бібліотеки для дітей, Л. П. Соляник – заступник генерального директора по науковій роботі, В. Г. Сітько – заступник генерального директора по роботі з ЦБС області, Н. В. Острікова – завідувач відділу довідково-бібліографічної та інформаційної роботи, С. В. Ткач – завідувач сектору, Л. В. Папуша – головний методист.

Під час виїзду було оглянуто та вивчено діяльність централізованої районної бібліотеки для дорослих, районної бібліотеки для дітей,бібліотек - філій с. Єрковці (завідувач: Шульга О. І.) та с. Ковалин (завідувач: Савран Н. Д.) Переяслав - Хмельницької районної централізованої бібліотечної системи.

Бібліотека – філія с. Єрковці (завідувач: О. І Шульга).

Діяльність бібліотеки ведеться на високому професійному рівні. Пріоритет - сприяння національно-патріотичному вихованню читачів різних вікових категорій, краєзнавча робота з застосуванням музейно-прикладних елементів, творча робота з читачами дітьми (клуби за інтересами, ліплення з пластиліну, конкурси малюнків за літературними темами тощо).

Документальний фонд розміщено за ББК та максимально розкрито за персоналіями та актуальними темами за допомогою книжкових виставок та тематичних поличок. Бібліотека веде активне інформування місцевої громади з соціально-економічних питань. Приємно,що сільська рада с. Єрковці (голова: К. В. Кондратенко), по мірі можливості, звертає увагу на бібліотеку та запити сільської місцевої громади на інформацію: передплатила на 2016 рік 10 найменувань періодичних видань.

Бібліотека-філія с. Ковалин (завідувач: Н. Д. Савран).

Діяльність бібліотеки ведеться на професійному рівні. У теперішній, фінансово-скрутний час, Н. Д.Савран застосовує різноманітні творчі підходи для залучення позабюджетних коштів на придбання для бібліотеки періодичних видань, нової літератури. Бібліотека працює в тісній координації та співпраці з сільським будинком культури, шкільними та позашкільними закладами. Документальний фонд бібліотеки розміщено за ББК та активно популяризується книжковими виставками, тематичними полицями, куточками тощо. Пріоритет надається популяризації ідей зміцнення державності України, її європейського вибору, краєзнавству, популяризації нової сучасної літератури, інформаційній роботі на задоволення потреб місцевої громади.

Сформовані інфокейси за актуальними темами тощо. Документи первинного обліку в зразковому стані. Значну допомогу в оформленні бібліотеки надає чоловік завідуючої бібліотеки – Савран Микола Васильович.

Приділяє увагу бібліотеці і сільська рада. В бібліотеці поставлено нові вікна (пластик), на них легкі естетичні фіранки, придбано м’який куточок (заслуга попереднього голови). До речі, м’який куточок (диван) нарешті треба перенести з сільської ради до бібліотеки, для чого бібліотеці необхідно замінити двері на інші – ширші.

Що стосується роботи колективів центральної районної бібліотеки (для дорослих) і районної бібліотеки для дітей Переяслав-Хмельницької РЦБС, то вони, досвідчені високопрофесійні творчі фахівці, роблять все можливе і не можливе, залежне від них, щоб їх бібліотеки та бібліотеки-філії районної централізованої бібліотечної системи відповідали, сучасним вимогам і вели за собою місцеві громади у світле майбутнє на основі законів гуманізму, високої моралі, права, патріотизму. Але, нажаль, не все залежить від бібліотечних працівників. Бібліотеки Переяслав-Хмельницької районної централізованої бібліотечної системи терміново потребують комп’ютерного та Інтернет-забезпечення, укомплектування їх копіювальною та іншою електронною технікою і засобами (ксерокси, електронні книги), зміни та осучаснення інтер’єру, щоб могли відповідати статусу справжнього сучасного інформаційно-культурного центру для місцевих громад. І в цьому контексті дуже обнадійливим є той факт, що у підсумковій нараді (круглий стіл) по висновках нашої виїзної комісії з працівниками районної ланки,взяли участь начальник відділу культури, національностей та релігій Переяслав-Хмельницької районної державної адміністрації В. Г. Усик та спеціаліст даного відділу В. І. Біденко.

В результаті обговорення зазначених актуальних проблем були вироблені та намічені спільні конкретні дії (розробка, навчання по складанню та рекомендації щодо використання мотиваційних листів для залучення поза бюджетних коштів на комп’ютерно-технічне та Інтернет оснащення бібліотек Переяслав-Хм. РЦБС).

Вселяє великі сподівання на оперативні зміни в технічному та інтер’єр-оснащенні бібліотек Переяслав-Хм. РЦБС те, що начальник Переяслав-Хм. ВКНР РДА пані В. Г. Усик переймається проблемою бібліотечної галузі, тримає все на контролі і сама є активним читачем Переяслав-Хм. центральної районної бібліотеки. А наша, Київська обласна бібліотека для дітей, робить і зробить все належне, як науково-методичний центр з питань інформаційно-бібліотечного обслуговування дитячого і дорослого населення Київської області, для науково-методичного, координаційного забезпечення процесу модернізації бібліотек Переяславщини.

Висловлюємо щиру подяку всій бібліотечній та культурологічній галузі Переяслав-Хмельницького району за творчу працю та зичимо миру, злагоди, достатку і процвітання всім і кожному окремо.