Про поповнення бібліотечних фондів літературою національно-патріотичної тематики

25 травня 2016 року №01-09/109

Директорам районних, міських
централізованих бібліотечних
систем Київської області

На виконання Указу Президента України № 580/2015 "Про стратегію національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2015-2020 роки",з нагоди 25-річчя Незалежності України та з огляду на те, що в фондах бібліотек значний відсоток літератури національно-патріотичного спрямування, як художньої так і науково-документальної, не відповідає сучасним методологічним засадам, особливо в оцінках історичних подій, а за допомогою Державної програми безоплатного поповнення бібліотечних фондів літературою забезпечити всі бібліотеки книгодруками, в тому числі і національно-патріотичного спрямування, в необхідній кількості проблематично, Київська обласна бібліотека для дітей – головний науково-методичний, інформаційно-координаційний центр з питань бібліотечного обслуговування дитячого і дорослого населення Київської області, - радить активізувати діяльність бібліотек по поповненню бібліотечних фондів сучасною науково-документальною і художньою літературою національно-патріотичної тематики.

Радимо звернутися до районних державних адміністрацій, міськвиконкомів, селищних та сільських рад з клопотанням про виділення коштів на придбання літератури та підписку періодичних видань національно-патріотичної тематики.

Також радимо звернутися до громадських організацій та доброчинців з проханням допомогти коштами у придбанні методологічно нової літератури національно-патріотичного спрямування.

При виборі літератури національно-патріотичної тематики для поповнення бібліотечних фондів необхідно надавати перевагу творам, як художнім так і науково-популярним, історично-документальним та енциклопедичним, які правдиво відображають звитягу, діяльність та устремління народу України на шляху виборювання, здобуття, зміцнення та захист державності та незалежності України.

Достатню увагу треба приділити і придбанню прозових творів зазначеної тематики місцевих письменників-краєзнавців.

Що стосується книгозабезпечення бібліотек літературою даної тематики, то необхідно зазначити, що конкретних цифрових критеріїв щодо відсоткового наповнення бібліотечного фонду літературою національно-патріотичного спрямування не існує, але кожна бібліотека системи Міністерства культури України повинна мати потужне ядро якісної літератури даної тематики для читачів різних вікових категорій та активного її використання в роботі з метою дієвого сприяння національно-патріотичному вихованню місцевих громад, формуванню національно-свідомого патріота – громадянина Незалежної України.

Щодо цінової політики на літературу, то на видавничо-книжкових ринках України за останніми даними Всеукраїнської книжкової виставки-ярмарки 19-22 травня 2016 року ("Український дім") ціни на літературу національно-патріотичної тематики коливаються в розмірах від 70 до 170 гривень за 1 примірник. Тому, при виділенні коштів на придбання даної літератури, потрібно виходити з наступних складових: кількість бібліотек в РЦБС/МЦБС, кількість назв книг, кількість примірників на кожну бібліотеку, середня ціна 1 примірника – 100 гривень.

Бібліотеки Київщини завжди були зразком і прикладом для наслідування на теренах України в діяльності з національно-патріотичного виховання кожна в своєму ареалі функціонування. Вагомий і значний внесок бібліотек, як і інших закладів культури, в тому, що геополітична, громадська Київщина завжди міцно стоїть на державницьких засадах, на засадах Незалежної України.

Бібліотечна Київщина гідно відзначить 25-річчя Незалежності України.

Генеральний директор Київської
обласної бібліотеки для дітей