Відкриття Всеукраїнського Тижня дитячої та юнацької книги

Дирекція (генеральний директор – М. П. Зніщенко, заступник директора по науковій роботі Л. П. Соляник) та керівники інформаційно-методичної служби (Литвин О.М., Острікова Н.В., Папуша Л.В.) Київської обласної бібліотеки для дітей взяли активну участь у загально-системному заході Білоцерківської районної централізованої бібліотечної системи (директор Л.В.Зінченко) з нагоди урочистого відкриття Всеукраїнського Тижня дитячої та юнацької книги на базі бібліотеки-філії № 7 в с. Матюші Білоцерківського району Київської області (завідувач бібліотекою-філією: Л.В.Шутенко).

Бібліотеки Білоцерківської районної ЦБС всі працюють творчо, сумлінно, по-сучасному, але для проведення даного заходу Матюшівська сільська бібліотека була визначена невипадково: створено інформаційний центр (Грант "Бібліомосту"), в бібліотеці зроблено гарний ремонт, проведено сучасне опалення, надається постійна підтримка (сільський голова с. Матюші: Кознозій О.С.), облаштована ігрова зона (килим, ігри, тощо), працюють творчі гуртки "Ляльковий театр", "Сувенірна іграшка" (керівник: Проценко А.М.), бібліотека працює у чіткій координації та міцній творчій співпраці з сільським Будинком культури (директор: Петренко Т.М.), Матюшівським дитячим садочком "Веснянка" (завідувач: Батенко І.М.), творчу допомогу постійно бібліотеці надають заступник директора комунального позашкільного навчального закладу "Дитяча школа мистецтв" Білоцерківської районної Ради С. Г.Кандзюба та керівник хореографічного колективу "Росинка" с. Матюші Т.М. Онищенко.

На свято книги завітали почесні гості, які подарували бібліотеці книги, ігри та інші цікаві подарунки, це: заступник голови Білоцерківської районної державної адміністрації Устич Юлія Петрівна, депутат Білоцерківської районної ради Чечель Андрій Васильович, начальник відділу молоді і спорту Білоцерківської районної державної адміністрації Крилевець Надія Михайлівна, начальник відділу культури, національностей та релігій Бичек Роман Валерійович.

Почесними гостями на святі були і ми: Президент Української Асоціації працівників бібліотек для дітей, генеральний директор Комунального закладу Київської обласної ради "Київська обласна бібліотека для дітей", кандидат історичних наук, заслужений працівник культури України Микола Павлович Зніщенко та спеціалісти Київської обласної бібліотеки для дітей. Привітали всіх читачів та присутніх зі святом книги, подарували бібліотеці нову цікаву літературу, вручили провідним бібліотечним фахівцям Білоцерківщини Грамоти від Асоціації і Київської обласної бібліотеки для дітей та Подяку від УАПБдД сільському голові с. Матюші О. С. Кознозію.

Але головними на Святі Книги були читачі-діти Матюшівської сільської бібліотеки, її завідувач Любов Володимирівна Шутенко та, запрошені на зустріч з читачами відомі поет-пісняр з м.Біла Церква Анатолій Іванович Кульчицький, поет-гуморист Володимир Іванович Дідківський, Галина Семенівна Гай - поетеса, редактор Білоцерківського видавництва "Буква", поет, прозаїк зі Сквирщини Василь Іванович Скрид. Вони спілкувалися з читачами, читали свої твори та дарували свої книги бібліотеці.

Священне дійство на честь її величності Книги відбувалося протягом 2-х годин, але для присутніх: гостей, батьків, вчителів, завідувачів сільськими бібліотеками-філіями Білоцерківської РЦБС, працівників Білоцерківських районних закладів культури, - пролетіли як одна мить.

Читачі-діти Матюшівської бібліотеки продемонстрували весь спектр своєї інтелектуальної та духовної творчості, це, насамперед, виставка їх творчих робіт в фойє сільського Будинку культури, а потім, вже в стінах бібліотеки, і змістовна вікторина по книгах-словниках , і міні-спектакль про "Книжкову лікарню", і лялькова вистава "Колобок на новий лад", і хореографічна композиція "Козацькому роду нема переводу", і літературний турнір-телеграми Пізнайка, і танок-гра "Півник і мишенята", і події в країні Королеви Книг, і, звичайно, чудове виконання пісень про Україну Анастасією Чумак, Тетяною Бучок, Вікторією Студзінською та соло на баяні Миколи Проценка.

Чудова, піднесена і, в той же час, затишна, сімейна атмосфера свята Книги в с.Матюші надовго залишиться в пам'яті читачів, односельців та гостей свята. Країна, де є такі Матюші та матюшівці – міцна і нездоланна. Слава Матюшам! Слава Білоцерківщині! Слава Київщині! Слава Україні!

Фото: Л. В. Папуша, Н. В. Острікова (знято відеофільм, який буде оприлюднено на сайті Київської обласної бібліотеки для дітей наприкінці березня).