Регіональний конкурс «Чорнобильська трагедія очима дітей»

про регіональний конкурс
«Чорнобильська трагедія очима дітей»

На виконання Указу Президента України № 702/2015 від 14.12.2015 «Про заходи у зв’язку з 30-ми роковинами Чорнобильської катастрофи» проводиться регіональний конкурс «Чорнобильська трагедія очима дітей».

І. Загальні положення

1.1. Це Положення визначає порядок організації та проведення регіонального конкурсу «Чорнобильська трагедія очима дітей» (далі – Конкурс).

1.2. Загальне керівництво Конкурсом здійснює Київська обласна бібліотека для дітей.

1.3. Конкурс проводиться Українською асоціацією працівників бібліотек для дітей, Київською обласною бібліотекою

для дітей під патронатом Управління культури, національностей та релігій Київської обласної державної адміністрації (далі – Організатори) за підтримки Національної бібліотеки України для дітей та Міжнародного благодійного фонду «Діти Чорнобиля за виживання». До участі у Конкурсі залучаються спеціалізовані бібліотеки для дітей Київської області.

1.4. Основними завданнями Конкурсу є вшанування пам’яті однієї з найжахливіших катастроф у історії людства – аварії на Чорнобильській АЕС, розвиток екологічної освіти на принципах єдності історичного взаємозв’язку природи й суспільства, популяризація та підтримка дитячого мистецтва.

1.5. Мета Конкурсу – формування у підростаючого покоління екологічної культури, виховання відповідального і дбайливого ставлення до природи, збереження та усвідомлення знань про історію страшної для людства техногенної ядерної катастрофи – аварії на Чорнобильській АЕС.

1.6. Інформація про проведення Конкурсу оприлюднюється на офіційному сайті Київської обласної бібліотеки для дітей, на сайтах бібліотек для дітей – учасниць Конкурсу, а також на сайтах Управління культури, національностей та релігій Київської обласної державної адміністрацій та Національної бібліотеки України для дітей.

1.7. Під час проведення Конкурсу обробка персональних даних учасників здійснюється з урахуванням вимог Закону України «Про захист персональних даних».

ІІ. Учасники та строки проведення Конкурсу

2.1. У Конкурсі беруть участь діти з Київської області у двох вікових категоріях:

- читачі-учні (вихованці) 6-11 років;

- читачі-учні (вихованці) 12-16 років.

2.2. Конкурс проводиться у номінації дитячий малюнок.

2.3. Конкурс проводиться з 28 березня по 22 квітня 2016 року у два тури:

- перший – з 28 березня по 14 квітня на регіональному рівні;

- другий – з 15 квітня по 22 квітня в місті Києві.

ІІІ. Фінансове забезпечення Конкурсу

3.1. Конкурс проводиться на безоплатній основі.

3.2. Витрати на організацію та проведення, підбиття підсумків та нагородження переможців Конкурсу здійснюється за рахунок спонсорських внесків, а також за рахунок коштів, не заборонених законодавством України.

IV. Організаційний комітет і журі Конкурсу

4.1. Для підготовки та проведення Конкурсу створюється головний організаційний комітет, склад якого затверджується наказом генерального директора Київської обласної бібліотеки для дітей.

4.2. Для проведення першого туру Конкурсу в районних та міських бібліотеках для дітей створюються місцеві організаційні комітети та журі.

4.3. Для визначення переможців у другому турі головний організаційний комітет визначає склад Головного журі, до якого входять представники організаторів Конкурсу, художники-ілюстратори, мистецтвознавці (за згодою).

4.4. За підсумками роботи місцеві, районні та головне журі складають протоколи, які підписуються головою, секретарем та членами журі Конкурсу.

V. Вимоги щодо конкурсних робіт

5.1. Конкурсною роботою є дитячий малюнок на тему «Чорнобильська трагедія очима дітей».

5.2. Малюнок має відповідати заданій тематиці Конкурсу та бути створений власним творчим шляхом Учасника Конкурсу особисто без будь–якої допомоги третіх осіб.

5.3. Малюнок має бути виконаний на папері, мінімально допустимий розмір якого – формат А4, з використанням олівців, фломастерів, фарб, або у вигляді колажу.

VI. Визначення та відзначення переможців Конкурсу

6.1. Районні та міські журі Конкурсу підбивають підсумки та визначають по 3 переможці першого туру у кожній віковій категорії до 14 квітня 2016 року.

6.2. Конкурсні матеріали першого туру надсилаються до головного організаційного комітету (Київська обласна бібліотека для дітей, вул. Русанівська набережна, 12, м. Київ, 02154) з поміткою «Регіональний конкурс «Чорнобильська трагедія очима дітей» не пізніше 18 квітня 2016 року. Дата визначається за позначкою на поштовому штемпелі. Роботи, надіслані пізніше зазначеної дати, не розглядаються.

6.3. Для переможців Конкурсу в кожній віковій категорії встановлюються перше, друге, третє місця.

6.4. Головне журі оцінює роботи в другому турі, що надійшли від районних та міських журі, та до 22 квітня 2016 року визначає переможців.

6.5. Нагородження переможців Конкурсу дипломами та призами відбувається під час проведення пам’ятних заходів з нагоди 30-х роковин Чорнобильської катастрофи у Бородянській РБД 26 квітня 2016 року.

VII. Зберігання та публікація робіт, надісланих на Конкурс

7.1. Творчі роботи, надіслані на Конкурс, авторам не повертаються, а зберігаються у Київській обласній бібліотеці для дітей та можуть бути використані за згодою автора у її подальшій роботі.

7.2. Результати Конкурсу узагальнюються відповідним наказом головного журі та оприлюднюються на офіційному сайті Київської обласної бібліотеки для дітей та у фахових друкованих виданнях.

7.3. За результатами Конкурсу готується виставка творчих робіт.