15 березня 2016 року, згідно Плану роботи управління культури, національностей та релігій Київської обласної державної адміністрації, Київською обласною бібліотекою для дітей проведено обласний семінар за участю директорів районних і міських централізованих бібліотечних систем за темою: «Бібліотека і книга в процесі національно-патріотичного виховання місцевих громад» (програма додається).

Відкрив обласний семінар генеральний директор Київської обласної бібліотеки для дітей М.П.Зніщенко.

В своєму виступі він наголосив, що бібліотеки Київської області завжди демонстрували високий рівень роботи у сприянні національно-патріотичному вихованні читачів різних вікових категорій. На сучасному етапі діяльність бібліотек в даному напрямі має свої особливості: Революція Гідності, Небесна Сотня, герої та учасники АТО, вимушені переселенці з АР Крим, Донецької і Луганської областей. Все це та багато іншого, що стосується утвердження і зміцнення державності та Незалежності України, єдності народів України знаходить відображення і має актуальність в діяльності бібліотек Київщини і надалі.

В обласному семінарі взяла участь головний спеціаліст управління культури, національностей та релігій Київської обласної державної адміністрації В.М.Гонтарук, яка проаналізувала сучасні орієнтири розвитку бібліотек Київської області.

Під час семінару бібліотечними спеціалістами КОБдД були надані ґрунтовні консультації у відповідності до теми семінару, які супроводжувались необхідними відеоматеріалами.

Учасникам семінару були надані електронні версії директивних документів, методичних посібників на допомогу бібліотечній діяльності з національно-патріотичного виховання ("Видатний краєзнавець з Тетіївщини Л. Похилевич", "М. С. Грушевський – перший Президент України", "Великий українець – Іван Франко", "Бібліотеки і національно-патріотичне виховання").

Під час консультацій учасники семінару поділились досвідом вирішення проблемних питань.

Також на даному обласному семінарі було обрано і затверджено Раду керівників районних і міських бібліотек Київської області. Головою Ради обрано Лугиню Наталію Дмитрівну – директора Іванківської районної централізованої бібліотечної системи.

Підвів підсумки обласного семінару генеральний директор Київської обласної бібліотеки для дітей М.П.Зніщенко.

Програма семінару