Воєнна доктрина України

15 грудня в Київській обласній бібліотеці для дітей у відділі обслуговування 5-9 класів відбулася презентація інформаційної викладки матеріалів, спрямована на забезпечення виконання заходів щодо реалізації положень Воєнної доктрини України.

Воєнна доктрина України, як складова частина концепції національної безпеки, становить сукупність основоположних настанов і принципів, щодо організації та забезпечення безпеки особи, народу і держави шляхом політичних, дипломатичних, економічних та воєнних заходів,а також визначає державну політику України у сфері оборони.

Перша редакція Воєнної доктрини України була прийнята Постановою Верховної ради України №3529 – ХІІ 19 жовтня 1993 року.

Друга редакція воєнної доктрини України була прийнята Указом Президента України №648/2004 15 червня 2004 року. Доктрина має оборонний характер, охоплює воєнно-політичні, воєнно-технічні та воєнно-економічні аспекти.

Третя редакція Воєнної Доктрини України була прийнята РНБО України 2 вересня 2015 року, під час російської збройної агресії проти України 2014-2015 рр., і введена в дію 24 вересня Указом Президента України. Вона визначає актуальні воєнні загрози для України,а саме збройну агресію Росії проти України; нарощування військової потужності РФ в безпосередній близькості до державного кордону, у т.ч. можливість розгортання тактичної ядерної зброї на території Криму; мілітаризацію тимчасово окупованої території, активізації російськими спецслужбами розвідувально-підривної діяльності в Україні з метою дестабілізації внутрішньої ситуації. Також до загроз в Доктрині відносять діяльність на Україні незаконних збройних формувань, спрямованих на залякування населення та порушення функціонування органів державної влади.

На презентації в Київській обласній бібліотеці для дітей було представлені копії документів: «Указ Президента України №555/215 «Про рішення Ради національної Безпеки і Оборони України» від 2 вересня 2015 року «Про нову редакцію Воєнної Доктрини України»; повний текст Воєнної Доктрини України, Конституцію України та багато інших матеріалів. Презентація проводилась в бібліотеці протягом тижня. В бібліотечних заходах взяли участь 115 читачів. Які з великою цікавістю та увагою долучились до інформаційних джерел по даній тематиці.

Підготували та провели працівники відділу
обслуговування учнів 5 -9 класів:
Ткач С. В. і Ісай Т. О.