Свято Андрія

Свято Андрія в бібліотеці для дітей
З досвіду роботи Таращанської ЦБС Київської області

Повертаючи до юних користувачів бібліотеки для дітей добрі традиції українського народу, працівники Таращанської дитячої книгозбірні у стінах бібліотеки разом з читачами-учнями 5-го та 6-го класу ЗОШ №3 13 грудня організували Андріївські вечорниці «Прийдіть до нашої хати Калиту кусати». Театралізоване свято було наповнене цікавими розповідями та переглядом відеофільму «Свято Андрія». Завдяки цьому дівчатка більше дізнались як андріївські вечорниці проводились тоді, коли їх мами і бабусі були молодими і хотіли дізнатись про свою долю, адже саме цього дня проводились ворожіння, які здійснювались. Читачам запропонували самим поворожити, а в майбутньому згадати чи здійснились ці ворожіння. Звичайно, найцікавішим і найвеселішим був обряд з калитою. Світланка Висоцька пройшла з нею під імпровізованим місточком з рушників та проказала молитву. А тоді вже, прив’язавши її до палиці та обравши пана Коцюбинського (Кутового Артема), хлопці досхочу повеселились кусаючи підвішений смаколик. Головні героїні вечорниць Коваль Аня, Бугаєнко Діана разом з господинею Любою та її подругами, тіточками Людою та Світланою розламали калиту та роздали присутнім на вечорницях. А ще бібліотечні працівники пригостили всіх варениками і пирогами та представили виставку книг про зимові свята «Скарби прадавньої криниці». Багато читачів зацікавились книгами та взяли видання з колядками і щедрівками, щоб вивчити їх до Різдвяних свят.

C. Оляніцька, завідуюча районною
бібліотекою для дітей