9 листопада – День української писемності та мови

До Дня української писемності та мови у Кагарлицькій міській бібліотеці для дітей Київської області було проведено свято за участі читачів-учнів 6 класу Кагарлицького НВК «ЗОШ І-ІІ ст. - ліцей» (класний керівник - Альона Василівна Будник, вчитель української мови та літератури – Тамара Борисівна Черненко). З історією виникнення цього свята ознайомила бібліотекар Олеся Баляс. Свою любов та повагу до мови читачі виявили, читаючи вірші, співаючи пісні: «Рідна земля», «Мова єднання». Зворушливим моментом свята стала молитва до української мови, яку читали читачі. Сценка «На дискотеці» повністю відтворила негативний вплив суржику на людей і довела, що правильно й чисто говорити своєю мовою може кожний, аби тільки було бажання. Всі присутні ознайомилися з книжковою виставкою «Це України мова – барвінкова».

Свято української мови та писемності в бібліотеках має важливе значення, адже успіхи людини в житті, її взаємини з іншими членами суспільства значною мірою залежать від уміння спілкуватися. Мова – найважливіший універсальний засіб спілкування людей, до якого можуть входити, крім висловлення думок, почуття і волевиявлення. Українська літературна мова належить до найпоширеніших високорозвинених мов світу. Видатний знавець української мови Д. Павличко писав: "Українська мова не бідна, не вульгарна, не кривоуста. Вона має свою особливу музикальність. Ця незбагненна душа нашої мови, як золотоносна ріка, виблискує на хвилях народної пісні, переливається в душу нації, творить чуттєву нерозривність українського серця й української землі".