Свято Маковія

Свято Маковія ─ одне з найпоетичніших і найшанованіших свят, яке український народ святкує 14 серпня. Цього дня у церквах святять воду, квіти й мак.

На Маковія кожен мав букет квітів, в якому обов'язково були великі достиглі голівки маку. Такий букет називається "маковійчик ", або "маковійка", і в ньому можуть бути і чорнобривці, і жоржини, і айстри, і гвоздики, і барвінок, а також різні трави (які в народі називають зіллям, зіллячком). Кожна квітка в букеті мала своє призначення та була оберегом для всієї родини. Після освячення букет квітів та голівки маку кладуть за образи і зберігають до весни.

Колектив та дирекція КЗ КОР "Київська обласна бібліотека для дітей " вітає всіх з цим величним святом, зичить міцного здоров'я, любові, достатку та Божого благословення!