День Св. Андрія (Калита)

В Київській обласній бібліотеці для дітей презентовано чергову сторінку Хронологічного календаря до Дня Св. Андрія (Калита), День пам’яті мученицької смерті – Андрія Первозваного.

День Св. Андрі́я (Калита) — припадає на ніч і день 13 грудня, вважається днем пам'яті мученицької смерті одного із дванадцяти апостолів Христових — Андрія Первозваного. За церковними легендами, святий проповідував християнство у Скіфії й дійшов аж до Києва, де на одному з пагорбів поставив хрест зі словами: «Чи бачите гори ці? Повірте мені, на них засяє благодать Божа». В цей день гріх щось робити без поважної причини. Дівчата також грішать, ворожачи, а хлопці просто відпочивають. В цей день здавна забороняли будь-яку інтелектуальну працю, бо є забобон, що в цей день від цього можна втратити розум.

На викладці була представлена література про історію та традиції святкування цього свята.