2 серпня - День пророка Іллі

В Київській обласній бібліотеці для дітей відбулася презентація чергової сторінки Хронологічного календаря «2 серпня - День пророка Іллі».

Від цього дня в Україні настають, так звані, горобині ночі — нічні грози з блискавками та громом.

Від цього дня встановлюється помірне тепло, світловий день скорочується, а ніч стає довшою.

Після 2 серпня не до речно купатися в річках, бо кажуть «Ілля воду остудив», або «До Іллі мужик купається, а з Іллі — з водою прощається». Однією з причин раптового охолодження води вважалося те, що Ілля їздить на конях по небу, і від швидкого бігу один з коней втрачає підкову, яка падає у воду, і відповідно вода холоднішає.

З'являються перші ознаки наближення осені, а саме — відчутна різниця між температурами ночі і дня. В День Іллі випікали урочистий хліб із першого врожаю, який розрізали і роздавали у суворому порядку від старшого до наймолодшого члена сім'ї.

Колектив Київської обласної бібліотеки для дітей вітає зі святом Іллі всіх,а особливо тих,хто носить це ім’я і бажає:

Як пісня дзвінко ллється,
Хай гарно так живеться,