Форсайт-сесія "Формування екологічного світогляду молодого покоління: назад у майбутнє"

27 квітня 2016 року за ініціативи Київської обласної бібліотеки для дітей, за участі Української Асоціації працівників бібліотек для дітей, Національної бібліотеки України для дітей, Бородянського Центру соціально-психологічної реабілітації населення та його інформування з питань подолання наслідків Чорнобильської катастрофи та за підтримки Київського обласного управління культури, національностей та релігій Київської обласної державної адміністрації, керівників органів місцевої влади Бородянської райдержадміністрації, м.Бородянки у співпраці з Бородянським районним відділом культури, національностей та релігій відбулася регіональна форсайт-сесія на базі Бородянської районної централізованої бібліотечної системи(директор – Некрутенко Г.Г.) Київської області на тему: "Формування екологічного світогляду молодого покоління: назад у майбутнє", присвячена 30-річчю пам'яті про аварію на ЧАЕС (програма додається).

Привітали учасників форсайт-сесії та взяли участь в її роботі голова Бородянської районної ради Єрко Г.М., заступник голови Бородянської районної державної адміністрації Корнієнко В.М., начальник відділу культури, національностей та релігій Бородянської РДА Вишинська Н.В.

У форсайт-сесії взяли також участь генеральний директор Національної бібліотеки України для дітей А.І.Гордієнко та вчений секретар цієї установи Л.П.Полікарпова. Модератором форсайт-сесії був М.П.Зніщенко – генеральний директор Київської обласної бібліотеки для дітей, Президент Української асоціації працівників бібліотек для дітей, кандидат історичних наук, заслужений працівник культури України.

У своїх виступах учасники форсайт-сесії приділяли увагу важливим, актуальним, проблемним питанням з екології, подолання наслідків техногенної катастрофи на Чорнобильській АЕС, ролі бібліотек для місцевих громад у цій справі, а також в сприянні патріотичному та інших напрямах гуманістичного виховання населення різних вікових категорій.

Генеральний директор Національної бібліотеки України для дітей А.І.Гордієнко, крім всього, порушила питання про екологію довкілля Бородянщини, а саме про загрозу для здоров'я місцевої громади, яка йде від сміттєзвалища. Гордієнко А.І. наголосила про необхідність терміново докласти зусилля по ліквідації джерела загрози.

Бойко Л.О. - директор Бородянського Центру соціально-психологічної реабілітації населення та його інформування з питань подолання Чорнобильської катастрофи - талановитий організатор, особистість з державним мисленням, здійснила аналіз діяльності бібліотек у співпраці з громадськістю з питань екологічного виховання та підкреслила виключно вагому роль бібліотек для місцевих громад у вирішенні їх проблемних питань. Навела багаточисельні конкретні приклади.

Острікова Н.В. - в своєму виступі проінформувала присутніх про діяльність КОБдД та бібліотек Київської області в сприянні екологічному вихованню, як складової національно-патріотичного виховання населення різних вікових категорій, та підкреслила роль читачів-дітей і можливості їх позитивного впливу на вирішення важливих питань для місцевих громад. Навела конкретні приклади.

В рамках форсайт-сесії було підведено пудсумки обласного конкурсу творчості (малюнок) читачів-дітей бібліотек Київщини "Чорнобильська трагедія очима дітей" (Л.П.Соляник – заступник генерального директора КОБдД), вручені грамоти та заохочувальні призи активним учасникам обласного (заключного) туру конкурсу з числа читачів-дітей Бородянської РЦБС.

В програмі форсайт-сесії був проведений майстер-клас з учасниками форсайт-сесії (Л.В.Папуша – головний методист КОБдД) по виготовленню журавликів, які під час акції "Мир і щастя Україні! За безпечний атом!" на своїх крильцях, прив'язані до зелених повітряних кульок, з Бородянської центральної площі понесли побажання миру, щастя, чистого повітря від дорослих і дітей, учасників форсайт-сесії, у вирій, в чисте блакитне небо, до сонця. Кульки полетіли під радісні оплески та виступ дитячого хору (Ліхачов О.М. – директор Бородянської музичної школи) просто неба з піснею про Україну.

Після повернення учасників форсайт-сесії до залі були підведені підсумки даного заходу (М.П.Зніщенко) та сформована "Дорожня карта" на перспективу.

Київська обласна бібліотека для дітей висловлює щиру подяку всім, хто долучився до організації і проведення даної форсайт-сесії та учасникам цього заходу - керівникам, бібліотечним, клубним працівникам, шкільним бібліотекарям, громадським активістам Бородянського району Київської області.