Бібліотека для дітей як соціально-культурний об'єкт

19 квітня 2016 року, згідно Плану роботи управління культури, національностей та релігій Київської обласної державної адміністрації, Київською обласною бібліотекою для дітей проведено обласний семінар за участю заступників директорів по роботі з дітьми районних, міських централізованих бібліотечних систем на базі Київської обласної бібліотеки для дітей за темою: "Бібліотека для дітей як соціально-культурний об'єкт" (програма додається). Відкрив обласний семінар генеральний директор Київської обласної бібліотеки для дітей М.П.Зніщенко.

В своєму виступі він наголосив, що сучасні бібліотеки і бібліотеки для дітей, зокрема, для місцевих громад є не тільки інформаційними центрами і книгозбірнями, а необхідні їм як соціокультурні об'єкти з розширеним діапазоном функціональної діяльності. Підтвердженням цьому були й інформаційно-тематичні слайд-презентації з досвіду роботи районних і міських бібліотек для дітей Київської області (див. програму семінару).

В роботі семінару взяли участь: Н.П.Марченко – кандидат історичних наук, ст. співробітник Інституту біографічних досліджень Національної бібліотеки України ім. В.І.Вернадського; А.Журавльова – асистент відділу "Інформація та бібліотека" Goethe-Institut в Україні.

Гостем семінару був Стрекаль В.С. – письменник, поет, журналіст, дуже цікава творча особистість. Під час творчого спілкування з учасниками обласного семінару він презентував і подарував КОБдД та кожній районній і міській бібліотеці для дітей Київської області по примірнику своїх 4-ох нових книжок для дошкільників та читачів молодшого шкільного віку, яких так бракує в бібліотеках.

Бібліотечні працівники бібліотек для дітей дуже вдячні дарувальнику і більш ніж впевнені, що його книжки цікаві за змістом та яскраво проілюстровані, з великим задоволенням зустрінуть маленькі читачі Київщини. Було подаровано : Стрекаль В. Сонячний соняшник (К. : Видав. Вадим Карпенко, 2015. – 64 с.); Стрекаль В. Абетка – дивина (К. : Кит, 2016. – 16 с.); Стрекаль В. Сорочі новини (К. : Кит, 2015. – 32 с.); Стрекаль В. Небесна мандрівка (К. : Кит, 2016.  63 с.). Загальна кількість книжок – 200 примірників.

Підвів підсумки обласного семінару генеральний директор Київської обласної бібліотеки для дітей М.П.Зніщенко.