Київська обласна бібліотека для дітей Київська обласна бібліотека для дітей

КЗ КОР «Київська обласна бібліотека для дітей» вітає зі святом ПОКРОВИ ПРЕСВЯТОЇ БОГОРОДИЦІ!

 КЗ КОР «Київська обласна бібліотека для дітей» вітає зі святом ПОКРОВИ ПРЕСВЯТОЇ  БОГОРОДИЦІ!

 

«Радуйся, радосте наша,

покрий нас від усякого зла 

чесним твоїм омофором»

iз акафісту на Покрову Пресвятої  Богородиці

 

14 жовтня православні та греко-католики відзначають  одне з найважливіших свят у християнській традиції - свято ПОКРОВИ ПРЕСВЯТОЇ  БОГОРОДИЦІ. Його повна назва – Покрова Пресвятої Владичиці нашої Богородиці і Приснодіви Марії. А ще його називали: Перше зазим’я, Свадебник, Третя Пречиста, День Романа Сладкоспівця.

Покров - це хустка-омофор Матері Божої,  вбрання для богослужіння.  що є символом материнського піклування про людей, її дітей.

Одна з легенд свідчить, що свято Покрови Пресвятої Богородиці бере свій початок з вторгнення Київського князя Аскольда на Візантію. За легендою, мешканці Константинополя розуміли, що вони приречені і почали молитися Богородиці, просячи захисту. Диво цього дня відбулося перед самим вторгненням в Константинополь: чарівним чином, городяни зникли. Це пояснюють появою Богородиці перед жителям Константинополя і її допомогою віруючим, яких вона укрила своїм омофором. Врятоване місто увірувало в силу молитви, а Аскольд зі своїм військом, шокований тим, що відбулося, прийняв християнство. Існують  й інші легенди, але головне, що саме свято символізує захист, який дає щира молитва.

Для  українців, свято Покрови Божої Матері християнське і національне. Воно уособлює зв'язок поколінь, невмирущість героїчних традицій  народу. Українські князі,  гетьмани й козаки обрали Пречисту Діву Марію за свою покровительку.  За останніми історичними дослідженнями, церковне свято Покрови Пресвятої Богородиці було встановлене в Київській Русі за сприяння святого благовірного князя Володимира Мономаха (хоча існує й інша версія).

Свято Покрови увібрало й чимало народних звичаїв. Вважається, що до Покрови  завершуються усі польові роботи; зібраний урожай має бути закладено та засипано у комори, а поля засіяні озиминою. Традицiї свята говорять про те, що цей день необхідно зустрічати досить весело. Можна запросити до дому близьких родичiв, а також  самим навiдатися до кого-небудь в гостi. Кожна молода красуня намагалася в свято виглядати якомога привабливіше, адже вважалося, що цей день принесе в її життя довгоочікуваного судженого. 

На Покрову упродовж всього дня спостерігали за погодою: якщо з півдня дув низовий вітер – зима буде теплою, якщо дув вітер із півночі – холодною, із заходу – сніжною. Коли протягом дня вітер змінює напрям, то й зима буде нестійкою і з завірюхами. Якщо на Покрову листя з вишень не опало – зима буде теплою. Кажуть в народі, яка погода на Покрову, такою буде і зима.

 

Пречиста Свята Покрово – 

Козаків покровителько!

І наших звичаїв хранителько!

Молюся тобі, Богородице мила,

Щоб славою ти Україну покрила,

Як землю багрянцем дібров,

Щоб ворог її не зборов.

Даруй доброту і любов.

Візьми нас під свій 

Материнський Покров!

                                             Надія Гуменюк

 

КЗ КОР «Київська обласна бібліотека для дітей» бажає,

щоб у ДЕНЬ ПРЕСВЯТОЇ ПОКРОВИ кожен відчув

благословенну долоню небес і знайшов

прихисток під Богородичним Покровом!

ЗІ СВЯТОМ ВАС, ДРУЗІ!

 

Детальніше познайомитись з історією та традиціями свята ПОКРОВИ допоможуть цікаві видання із фондів КЗ КОР «Київська обласна бібліотека для дітей». 

Для пошуку можна користуватися  електронним каталогом бібліотеки