14 серпня – свято Маковея

На серпень 2018 припадає аж три Великі свята - Медовий, Яблучний та Горіховий Спас. Найперший з них віряни відзначають 14 серпня – свято Маковея. Цей день називають ще Медовим Спасом, позаяк саме в цей період настає пора збирання меду з вуликів.

Чоловіки, жінки, дівчата та хлопці, святково вбравшись, йдуть освячувати воду, мак та букет квітів – маковійчик, в композиції якого обов'язково повинні бути чорнобривці, кудрявці, полин, нагідки, лугові материнки, соняхи та кілька стиглих головок маку.

На свято прийнято пекти усілякі смаколики з маком: пиріжки, млинці, іншу здобу, варити вареники. Обов'язково до святкового столу подають освячений мед, який є одним з головних символів свята Маковея.

У цей день розпочинається Успенський піст, або, як його у народі називають – Спасівка.

На свято Маковія дуже важливо пробачати і бути пробаченим. Тому не тримайте образ і робіть перший крок до примирення.

Більш детально дізнатися про всі традиції святкування Маковея можна в КЗ КОР "Київська обласна бібліотека для дітей" у відділі естетичного виховання, де підготовлена книжкова викладка-інсталяція до цього свята.

Проведіть цей час у колі близьких людей та відчуйте гармонію у спілкуванні.